nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Konkurs Wiedzy o AIDS

03.12.2019 Administrator

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który jest corocznie obchodzony 1 grudnia, w naszej szkole odbył się ??konkurs wiedzy o AIDS??. Został zorganizowany dla wszystkich chętnych uczniów, którzy zmagali się z testem dotyczącym informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS.

 

Ta choroba wywoływana jest przez wirus niedoboru odporności (HIV). Zarazić się tym wirusem można poprzez kontakt seksualny, ekspozycję na tkanki zawierające wirusa oraz na drodze okołoporodowej. U większości nieleczonych chorych zakażenie HIV w ciągu 10 lat ulega progresji do AIDS i chory umiera w ciągu kolejnych 2 lat. Leczenie znacząco wydłuża przeżycie chorych. Większość otrzymujących leki chorych przeżywa ponad 10 lat.

 

Uczniowie z naszej szkoły wysłuchali również audycji przez radiowęzeł, która odbyła się 2 grudnia. Konkurs i audycja zostały zorganizowane i przeprowadzone przez panią Lidię Harasymów.

 

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

 

Gabriela Witkowska ? 2TLG

Martyna Czeladka ? 2TLG

Kamila Złotek ? 3TL2

 

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku!Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest