nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Akcja czytelnicza: „Jak nie czytam, jak czytam”

21.06.2019 Administrator

W dniu 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 odbyła się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce adresowanej do młodego pokolenia. Uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w niej już po raz trzeci. Na dzień 1 czerwca 2018 r. znaleźli się wśród 406 825 uczniów, którzy pobili rekord w czytaniu w jednym  momencie.

 

W ubiegłym roku akcja odbyła się w naszej szkole pod hasłem: Kościuszkowska czyta…60 książek na 60 lat istnienia szkoły. W bieżącym roku szkolnym tematyka akcji czytelniczej brzmiała: MOJA KSIĄŻKA NA WAKACJE.

 

W akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych i klas drugich: ITL, ITLG, ITP, ITC, IITB, IITL2, IITC, IITPG i wraz z nauczycielami stworzyli silną, liczną grupę 97 czytających osób. Czytano w plenerze: stojąc, siedząc, leżąc na kocach na dorodnej, zielonej trawie, pojedynczo i grupami, dobrowolnie i na prośbę nauczycieli, którzy włączyli się do akcji, dając przykład młodszemu pokoleniu. Czytano własne książki, podręczniki.

 

Atmosfera panująca podczas tegorocznej akcji obfitowała w życzliwość w serdeczność i  miała szansę przyczynić się do wzrostu poziomu czytelnictwa w naszej szkole, tak, aby uczniowie z przekonaniem stwierdzili: „Jak nie czytam, jak czytam”.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w tym wydarzeniu.

 

Szkolny organizator akcji: Anna Świetlińska

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest