nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Aukcja Wielkanocna i Finał Konkursów Wielkanocnych 27 marca 2018 r.

05.04.2018 Jakub Bożek

27 marca 2018 roku w auli szkoły ZSP Nr 2 im T. Kościuszki w Stalowej Woli odbył się uroczysty finał konkursów wielkanocnych: „VI Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny” i „VII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny” połączony z wystawą pisanek i stroików wielkanocnych, a także z dobroczynną aukcją wielkanocną.

 

      W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursów z gimnazjów powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, ich opiekunowie, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły.

      Do konkursu zostały zaproszone szkoły gimnazjalne z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. Na zaproszenie odpowiedziało 11 gimnazjów i szkół podstawowych z sąsiednich miejscowości. W dwóch kategoriach konkursowych rywalizowało43 wyjątkowo pięknych prac, w tym 25 pisanek i 18 stroików.  Równolegle z konkursem powiatowym odbyło się rozstrzygnięcie VII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny.

 

Uroczystość poprowadzili uczniowie naszej szkoły: Patrycja Powęska z klasy II TP i Konrad Dudzic z klasy IV TL.

Program uroczystości przebiegał następująco:

  1. Powitanie wszystkich i przedstawienie celów przedsięwzięcia.

  2. Program pt. „Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Polsce” wsparty prezentacją multimedialną.

  3. Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród.

  4. Aukcja pisanek i stroików wielkanocnych.

     

  Aukcja wielkanocna poprowadzona przez uczniów naszej szkoły zwieńczyła uroczystość, zaś uzyskany z niej dochód w wysokości 868 zł został przeznaczony na zakup czterech żywnościowych paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

 

 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za wsparcie aukcji i ufundowanie nagród, młodzieży gimnazjalnej i uczniom naszej szkoły za udział w konkursie i przekazanie swoich prac konkursowych na aukcję. Szczególne słowa podziękowania należą się uczniom klasy II TLM za wykonanie dekoracji i pomoc w organizacji aukcji, a także wszystkim, którzy włączyli się poprzez zakup pisanek czy stroików lub w jakikolwiek inny sposób w szkolną aukcję dobroczynną.

 

 Zapraszamy w przyszłym roku do wzięcia udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez naszą szkołę – w myśl słów:

„ …pielęgnując dawne przodków obrzędy;

to co weszło w zwyczaj, niech zwyczajem zostanie, a to co było,

cośmy od ojców zasłyszeli lub sami jeszcze widzieli,

przekażmy tym co po nas przyjdą, a pomni,

że gdzie była przeszłość, tam i przyszłość będzie”.

               Organizatorzy: mgr Renata Pachacz, mgr Bogusław Łój, ks. Marcin PolakKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest