nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Beania Zawodowe u Kościuszki

06.10.2017 Administrator

28 września 2017 roku odbyła się V edycja wydarzenia Beania Zawodowe u Kościuszki. Były to otrzęsiny wyjątkowe, bo – po pierwsze zawodowe i zarazem tradycyjne, a po drugie to otrzęsiny u Kościuszki ? Patrona naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Złotej Kościuszkowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części.

 

Pierwsza z nich to właściwe Beania, w trakcie których reprezentantów klas pierwszych poddano: heblowaniu, ciosaniu, spiłowywaniu rogów, sadzaniu na kozła, obcinaniu włosów, czesaniu, czyszczeniu uszu. Kolejnym wyzwaniem dla Beanów był konkurs wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Jednak najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez uczniów przysięgi zawodowej.

Druga część otrzęsin, czyli tzw. ?obróbka zawodowo-sportowa? miała miejsce w Chłopskiej Woli w czasie ogniska integracyjnego. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

 

– przeciąganie liny

– wyścigi w workach

– wykonywanie plakatu przedstawiającego wybrany kierunek nauki

– siatkówka

– zabawy z pedagogiem szkolnym

 

W przerwie między konkurencjami uczniowie dla nabrania sił konsumowali kiełbaski z grilla.

 

Wychowawcy klas pierwszych serdecznie dziękują za pomoc nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali i przeprowadzili konkurencje sportowe oraz nauczycielom pomagającym w opiece nad uczniami i paniom pedagog.

 

Opracował zespół wychowawców klas pierwszych.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest