nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Budowlańcy na wycieczce w Łodzi

20.09.2018 Jakub Bożek

W dniach 12 i 13 września odbyła się wycieczka zawodowa na place budowy w Łodzi. Uczniowie klasy 2TB i 3TBG  zwiedzali budowę ekskluzywnego apartamentowca – Perły Śródmieścia oraz budowę Osiedla Jarzębinowego z siedmiokondygnacyjnymi budynkami mieszkalnymi.

Młodzież po odbyciu instruktażu BHP uczestniczyła w szkoleniu, z bliska obserwując organizację pracy przy realizacji takich nowoczesnych inwestycji. Poznała sposoby i techniki wykonywania robót budowlanych oraz zadania i obowiązki kierownika budowy. Głównym tematem technologicznym były etapy powstawania konstrukcji monolitycznych. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło wykonanie wykopu głębokiego pod garaże, którego  skarpy zabezpieczono ścianką berlińską wykonaną z zastosowaniem palownicy.

 

Uczniowie mieli okazję zobaczyć również gotowe apartamenty i standard ich wykończenia, garaże podziemne, wykończenie elewacji i obiekty małej architektury. Przyszli budowlańcy mogli zaobserwować na odwiedzanych budowach wysoki poziom kultury bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Panom: Mateuszowi Małysowi, Robertowi Wojtanowskiemu z Firmy Budsystem i Henrykowi Ostachowskiemu Dyrektorowi Firmy RE-Bau przewodnikom po budowach serdecznie dziękujemy za fachowość oraz życzliwą atmosferę podczas wycieczki.

Po szkoleniach zawodowych miło było spędzić czas w Manufakturze – największym w Polsce centrum kultury, rozrywki i handlu, otwartym w 2006 roku. Zrewitalizowane zabudowania dawnej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego – potentata łódzkiego wraz z nowoczesną przestrzenią miejską robią niesamowite wrażenie.

 

Miejscem wartym poznania było Muzeum Fabryki, w którym przeżyliśmy lekcję historii zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku.  W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. O dziejach przemysłowej fortuny Poznańskich opowiedział Pan przewodnik, a na  wystawie muzealnej uczniowie zobaczyli zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki oraz jak pracują zabytkowe krosna.

 

Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe informacje zarówno z dziedziny budownictwa jak i historii Łodzi.

 

Opiekunowie:

Jadwiga Socha, Renata Bis i Urszula GodawskaKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest