nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Budowlanka zdobywa Bieszczady!

29.10.2018 Jakub Bożek

W dniach od 15 do 17 października br. odbyła się wycieczka turystyczno- krajoznawcza w Bieszczady.  W wycieczce wzięło udział 54 uczniów, z różnych klas, pod opieką nauczycieli: Anny Haliniak, Anny Mróz, Rafała Sroczyńskiego i Waldemara Kazaneckiego.

 

Pierwszego dnia młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Kultury Ludowej oraz Park Etnograficzny w Kolbuszowej. Uczniowie zobaczyli w jakich warunkach żyli ludzie na wsi na przełomie XIX i XX w. Oglądali między innymi: stuletnią szkołę, kuźnię, zagrody gospodarskie, a dzięki użyciu audio-przewodników mogli wysłuchać historii o poszczególnych zabudowaniach.

 

Po zwiedzaniu nadszedł czas na grilla, a potem na zasłużony odpoczynek w plenerze.

 W drodze do Jabłonek – miejsca noclegowego, uczestnicy wycieczki zatrzymali się w znanej już niektórym cukierni „Słodki domek”, gdzie podawane są smaczne desery i kawa.

 

 Drugiego dnia celem wycieczki górskiej okazało się wejście wraz z przewodnikiem na Małą i Wielką Rawkę. Pogoda kolejny raz nie zawiodła i wszyscy po trudach wędrówki mogli obejrzeć wspaniałą panoramę obejmującą Połoninę Wetlińską, Caryńską oraz gniazdo Tarnicy. Jedną  z wielu ciekawostek, które opowiadała pani przewodnik, była informacja że Wielka Rawka już od czasów austriackich była ważnym punktem pomiarowym, z uwagi na  oznaczony punkt triangulacyjny.

 

Ostatniego dnia uczniowie mieli okazję poznać uroki uzdrowiskowego Polańczyka. Wszyscy z ogromną przyjemnością regenerowali siły, spacerując i wdychając czyste bieszczadzkie powietrze.

 

Wszyscy uczestnicy wyjazdu zgodnie uważają, że był on udany. Dzięki słonecznej pogodzie, niesamowitym widokom oraz wspaniałym nastrojom plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Z pewnością naszym uczniom na długo pozostaną w pamięci urokliwe miejsca z tego pięknego zakątka Polski – Bieszczad.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest