nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Ciekawe spotkanie w klasie wojskowej

05.05.2009 Administrator

Każdy człowiek powinien mieć w życiu pasję. Nie można przecież żyć tylko samą szkołą czy pracą? A dlaczego jest to takie ważne? Dodaje to sensu naszemu istnieniu, rozwijamy się w jakimś zakresie  i przy okazji relaksujemy.

 

Namiastką pasji, jaką dla mnie jest łowiectwo próbowałam przedstawić na spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, w dniu 16.01.2009r, na które w imieniu wychowawczyni klasy zostałam zaproszona przez Panią Bożenę Zygmunt (moją szwagierkę). Dotyczyło ono moich zainteresowań.

Starałam się zapoznać klasę I Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej ze współczesnym łowiectwem jako ochroną przyrody, czynnym wypoczynkiem na łonie natury podbudowanym pisanymi i niepisanymi zasadami, specyficznym językiem, tradycją, zwyczajami mającymi szerokie odniesienie do kultury narodowej.

Mam nadzieje, że zachęciłam młodzież do głębszego wdrożenia się w ten temat i że wśród nich znajdą się osoby, które wstąpią w szeregi rycerzy św. Huberta.

Zostałam bardzo serdecznie przyjęta przez dyrekcję: Panią wicedyrektor Longinę Ordon, Pana dyrektora Włodzimierza Smutka, nauczycielkę Panią Annę Kielar oraz młodzież, która mile mnie zaskoczyła.

Poczułam się ogromnie wyróżniona, że miałam zaszczyt gościć w tej szkole.

Agnieszka Mazurkiewicz
Koło łowieckie nr 24 Lis
Łopiennik GórnyKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest