nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Człowiek sukcesu – Adam Jarosz

06.06.2012 Administrator

Decyzja o uczestnictwie w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych była dość spontaniczna. Nie byłoby też chęci wzięcia udziału w olimpiadzie, gdyby nie ciągła motywacja naszego wychowawcy p. Artura Jarema. Zaangażowaliśmy się w przygotowania i współpracowaliśmy, tzn. ja i moi koledzy z klasy: Marcin Drzymała i Darek Budziński.  Ochrona i inżynieria środowiska, czyli jeden z bloków olimpiady gromadzi zakres wiadomości z wielu nauk technicznych, dlatego mogliśmy ciekawie poszerzyć nasze zainteresowania. Ten bardzo szeroki zakres nauk technicznych sprawia, że perfekcyjne przygotowanie do olimpiady jest niemal niemożliwe. Należało być dobrze przygotowanym z ekologii i ochrony środowiska, biologii czy też melioracji i ekonomii. Przećwiczenia wymagały również praktyczne zadania z geodezji oraz melioracji. Samodzielna praca polegała głównie na przygotowaniu się do testu, składającego się z  60 pytań. Zadania praktyczne z geodezji mogliśmy przećwiczyć z nauczycielem podczas zajęć lekcyjnych. Nauczyciele bardzo chętnie udostępniali nam materiały, z których mogliśmy przegotowywać się do olimpiady.
 
W szkole są bardzo dobre warunki i możliwości do pogłębiania wiedzy. Najlepiej mówią o tym wyniki, jakie uzyskują uczniowie we wszelkiego rodzaju konkursach i olimpiadach, zarówno w technikum, jak i szkole zawodowej oraz liceum. Jakie moje oczekiwania spełnił  udział w olimpiadzie? Początkowo nie miałem żadnych oczekiwań, ponieważ poziom olimpiady jest naprawdę wysoki, tym bardziej, że nasza szkoła pierwszy raz uczestniczyła w takiej olimpiadzie i nie mieliśmy żadnego doświadczenia. Udało się zdobyć indeks i z tego faktu najbardziej się cieszę. Myślę, że olimpiada pozwoliła mi bardziej uwierzyć w swoje możliwości i szanse odniesienia sukcesu. Zdobycie indeksu wpłynęło na wybór uczelni i kierunku. To są moje najbliższe plany na przyszłość, teraz mamy
wakacje, więc i od takich planów trzeba odpocząć.
Człowiek sukcesu? To za mocne słowa. Nie czuję tak się, póki co, w najmniejszym stopniu ha ha. Mam nadzieję, że owocne uczestnictwo moje i kolegów w tej olimpiadzie, zachęci młodszych do ambitnej pracy i pozwoli im również odnieść sukces. Każdy ma równe szanse, wszystko zależy od tego, ile my damy od siebie i poświęcimy na to czasu.
 


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest