nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Dzień Bezpiecznego Internetu

11.02.2020 Elżbieta Zawisza

W dniu 11.02.2020 r obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu i z tej okazji zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Funkcjonariusze starali się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą również liczne zagrożenia.

 

Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Równie niebezpieczne jest dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, SMS-y, e-maile, udostępnianie zdjęć, filmów w Internecie bez zgody osób na nich występujących. Tłumaczono jak się chronić przed tą formą przemocy i jak na nią reagować. Policjanci omówili kilka przykładów form cyberprzemocy. Ostrzegali uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócili także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcali uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, pedagogów i innych zaufanych osób.

 

Funkcjonariusze policji starali się przekazać uczniom, że korzystanie z Internetu może być przyjemne i bezpieczne, jeżeli pamięta się o rozsądku. Apelowali do uczniów, aby nie nawiązywali podejrzanych znajomości przez sieć, bo nigdy nie ma pewności co do prawdziwych intencji internetowego rozmówcy.

 

Na zakończenie prelekcji został rozstrzygnięty konkurs na plakat dotyczący cyberprzemocy.

 

Koordynatorami były: Sylwia Pacholec i Małgorzata Wołoszyn

we współpracy z Elżbietą Zawiszą

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest