nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Etap szkolny XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – pod hasłem, „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła”

05.04.2013 Andrzej Kułakowski

W dniu 22 marca 2013 roku w auli naszej szkoły odbył się pierwszy etap XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do szkolnych zmagań przystąpiło 30 uczniów z liceum i technikum. Zwycięzcy na szczeblu szkolnym będą reprezentować naszą szkołę w etapie diecezjalnym w Sandomierzu.

Są to następujący uczniowie naszej szkoły:

Liceum Ogólnokształcące:

1. Monika Tofilska klasa III BW
2. Dawid Puzio klasa III BW
3. Krzysztof Myszka klasa II AW

Technikum:

1. Justyna Hajduk II TL
2. Aneta Nowakowska II TL
3. Agnieszka Frącz II TL

Organizatorem Konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Etap szkolny odbył się w ponad 1300 placówkach z około 3000 uczniów z całej Polski. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli nauczyciele koordynujący Konkurs. Na pierwsze eliminacje złożył się test, składający się z 45 pytań z zakresu Księgi Rodzaju (Rozdz. 12-50.) oraz Listu Św. Pawła do Rzymian wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tekstem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2009). Na rozwiązanie testu, uczniowie mieli 45 minut. Uczestnicy mogli w tym czasie zdobyć maksymalnie 90 punktów, jednak już 50% tej liczby wystarczyło, by trzy najlepsze osoby z każdej biorącej udział w Konkursie szkoły, przeszły do kolejnego etapu, tym razem na szczeblu diecezjalnym. Autorami pytań na każdym etapie Konkursu, są bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.Kolejnym etapem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, będą eliminacje diecezjalne, które zaplanowano na 16 kwietnia 2013 roku w Sandomierzu.
Zwycięzcom życzymy powodzenia!Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest