nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Filmoteka szkolna

Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie

25.11.2016 Justyna Świeca

Feszdjęcie tytułowetiwal Filmoteki Szkolnej odbył się 16-17 czerwca 2016 roku w Warszawie. Szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1TLP Weronika Sobiło, Aleksandra Małek, Weronika Toporowska pod opieką p. Justyny Świecy.

 

Pierwszego dnia festiwalu uczniowie udali się na wizyty studyjne, podczas których odwiedzili: Plan Filmowy i Laboratorium Filmowe WFDiF. Pozwoliło im to zapoznać się z tajnikami produkcji filmu, tworzeniem efektów specjalnych rekonstrukcji cyfrowej i postprodukcji. W warszawskim kinie „Elektronik” uczniowie zobaczyli film „Demon” w reżyserii Marcina Wrony a po seansie spotkali się z jego twórcami.

Dzień drugi uczestnicy spędzili w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie w formie spotów pokazane zostały filmowe działania młodzieży. Uczniowie i nauczyciele wzięli też udział w cyklu miniwarsztatów filmowych i krytyczno-filmowych.

Zajęcia prowadzili wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej, jak Agnieszka Kruk, zajmująca się scenariuszami filmowymi. Warsztaty krytyki filmowej były animowane przez młodych dziennikarzy filmowych, m.in. Kaję Klimek, Annę Bielak, Piotra Głuszkowskiego.

Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem Filmoteki Narodowej, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest