nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Finał Konkursów Wielkanocnych

09.05.2019 Administrator

29 kwietnia 2019 roku w Sali Tradycji ZSP Nr 2 im T. Kościuszki w Stalowej Woli odbyło się uroczyste podsumowanie ?VII Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny?, połączone z okolicznościową akademią i wystawą nadesłanych prac.

 

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursów z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, ich opiekunowie, dyrekcja oraz uczniowie naszej szkoły. Na konkursowe zaproszenie odpowiedziało w sumie 12 szkół, z których otrzymaliśmy 101 przepięknych prac: 55 pisanek i 46 stroików. Uroczystość pomogli przeprowadzić uczniowie z kl. I TC i III TBG.

 

W kategorii stroik zwyciężyła Agnieszka Dwojak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli, a w kategorii pisanka ? Dominika Tarczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, również ze Stalowej Woli. W wewnątrzszkolnej rywalizacji I miejsce zajął Kamil Federczyk z kl. III TEC.

 

Warto również nadmienić, iż jednym z celów naszego konkursu była pomoc materialna dla Jasia Sprysaka, półtorarocznego chłopca z Huty Krzeszowskiej, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku uległ poparzeniu. Dlatego też nadesłane prace zostały przekazane na kiermasz charytatywny, który odbył się przed Świętami Wielkanocnymi wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Z tego tytułu udało nam się uzyskać 780 zł, które przekazaliśmy rodzinie chłopca.

 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród, młodzieży ze szkół ościennych powiatów i uczniom naszej szkoły za udział i przekazanie swoich prac na kiermasz. Zapraszamy również do wzięcia udziału w przyszłym roku, w myśl słów:

 

? ?pielęgnując dawne przodków obrzędy;

to co weszło w zwyczaj, niech zwyczajem zostanie, a to co było,

cośmy od ojców zasłyszeli lub sami jeszcze widzieli,

przekażmy ty,m co po nas przyjdą, a pomni,

że gdzie była przeszłość, tam i przyszłość będzie?.

 

Organizatorzy: Bogusław Łój, ks. Marcin Polak, Anna Bącal-Dycha

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest