nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Młodzi głosują

06.10.2011 Administrator

 
Młodzieżowa Komisja Wyborcza, którą tworzyło Prezydium SU, rozpoczęła swoją pracę o godzinie 8.00. Komisja zabezpieczyła wcześniej przygotowane karty do głosowania, listy osób uprawnionych do głosowania oraz urnę wyborczą. Wywieszono plakaty i wzory kart informujące o technice głosowania. Ustawiono również parawan, za którym uczniowie w spokoju i tajnie  mogli podjąć ostateczną decyzję, na które z ugrupowań partyjnych oddać swój głos. Nad porządkiem głosowania czuwała  opiekunka samorządu.
 
Młodzieżowa Komisja Wyborcza zamknęła lokal wyborczy o godzinie 12.00 i przystąpiła do przeliczania głosów. Po ustaleniu wyników wyborów sporządziła protokół, który następnie przesłała do Centrum Edukacji Obywatelskiej, aby tam opracowano zbiorcze wyniki młodzieżowych wyborów parlamentarnych.
 
Dla uczniów było to ważne doświadczenie w podejmowaniu decyzji, która może wpłynąć na losy całego państwa. Każdy z nich musiał zastanowić się, której z partii chce powierzyć rządzenie państwem przez kolejne lata, co jest korzystne dla niego, jak i dla innych obywateli. Uczniowie mieli też okazję w praktyce poznać procedurę przeprowadzenia demokratycznych wyborów.
 
przygotowała L. Iwaszczuk


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest