nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

I Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu

15.12.2013 Administrator

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli uroczyście zainaugurowano I Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu. Konkurs zorganizowali p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch i p. Jacek Paź. Podczas turnieju w artystycznych zmaganiach spotkali się uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego, którzy prezentowali swoje talenty i pasje.


Promowanie młodych talentów oraz rozwijanie kreatywności uczniów to główne założenia turnieju. Organizatorzy tej regionalnej imprezy zadbali o szczególną integrację środowiska uczniów ze szkół gimnazjalnych ze środowiskiem uczniów szkoły ponadgimnazjalnej.  Liść Dębu, czyli główna nagroda  w Regionalnym Turnieju Artystycznym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  w Stalowej Woli ma swoją genezę w istotnym wydarzeniu z biografii Tadeusza Kościuszki. Młody, utalentowany Kościuszko w roku 1792 przybył do Sieniawy, jednej z głównych siedzib rodu Czartoryskich, wyjątkowego centrum galicyjskiego życia politycznego, umysłowego i kulturowego. Ze strony Czartoryskich spotkał się Kościuszko z przyjęciem, jakiego by mu mogli pozazdrościć greccy bohaterowie. W Sieniawie urządzono mu huczne imieniny, podczas których talenty swe reprezentowali poeci, pieśniarze  i tancerze. Skronie Kościuszki uwieńczono wówczas liśćmi z dębów, sadzonych ręką króla Jana Sobieskiego po Wiktorii Wiedeńskiej. Był to hołd złożony talentom i zdolnościom przyszłego wodza Insurekcji 1794r.  

    Uczniowie i nauczyciele stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej z zaciekawieniem i uznaniem śledzili śpiew, taniec, grę na instrumencie, recytacje i pokazy z robotyki swoich młodszych kolegów  i koleżanek ze szkół gimnazjalnych. Poza konkursem na scenie pojawili się także uczniowie – gospodarze turnieju. Zespół instrumentalno ? wokalny Verni w składzie: Anna Lasota, Maciej Sobiło, Jakub Molawka, Michał Zając, Hubert Bryk z solistkami Weroniką Tomczyk i Aleksandrą Warchoł, Dariusz Czerwiński ? brawurowo wykonujący beatbox, Karolina Kiszka ? solistka, Marek Surowaniec i Tomasz Rusin ? mistrzowie w układaniu kostki Rubika oraz Ricco i jego tancerze: Grzegorz Kowal i Dawid Stelmach. Turniejowe zmagania oceniało jury w składzie: Ewa Woynarowska – pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli, opiekun licznego grona utalentowanej młodzieży, odnoszącej ogólnopolskie sukcesy, Longina Ordon ? wicedyrektor, Małgorzata Chojnacka ? Szempruch – nauczyciel polonista, Małgorzata Jaklińska ? nauczyciel matematyk, Michał Saja ? uczeń, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Laureaci turnieju otrzymali symboliczne statuetki: Złoty, Srebrny i Brązowy Liść Dębu ? z życzeniami osiągania wielu jeszcze sukcesów w rozwijaniu pasji  i indywidualnych uzdolnień.

Złotym Liściem Dębu nagrodzono przygotowany przez p. Ewę Kozłowską zespół Sanowiślaczki  z Publicznego Gimnazjum w Chwałowicach, za prezentację tańców narodowych. Srebrny Liść Dębu trafił do niezwykle utalentowanego w dziedzinie robotyki, Wojciecha Gajdy z Publicznego Gimnazjum  w Jastkowicach. Brązowy Liść Dębu przypadł w udziale Agnieszce Stępak z Publicznego Gimnazjum  w Rzeczycy Długiej  w docenieniu jej talentu wokalnego. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zgromadzona na auli szkolnej ZSP Nr 2 publiczność wybrała swojego faworyta turniejowych zmagań. Nagrodę Publiczności otrzymał Wojciech Gajda z Publicznego Gimnazjum w Jastkowicach, który zadziwił wszystkich swoimi niezwykłymi umiejętnościami w zakresie tworzenia programów komputerowych  i projektowania robotów.  I Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu spełnił jeszcze jedną ważką rolę.

Kwota uzyskana ze sprzedaży biletów wstępu na turniej przeznaczona została w całości na Szlachetną Paczkę.

no images were found

Opr. organizatorzy RTA O Liść Dębu

Małgorzata Chojnacka-Szempruch

Jacek PaźKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest