nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

II Szkolny Dzień Budowlańca

01.04.2014 Administrator

26 marca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbył się II Szkolny Dzień Budowlańca. Honorowy patronat nad  tym przedsięwzięciem od ubiegłego roku sprawuje Starosta powiatu stalowowolskiego. Szkolny Dzień Budowlańca jest innowacją pedagogiczną w naszej szkole, której  głównym celem jest nawiązanie współpracy z firmami budowlanymi oraz zapoznawanie uczniów z ich produktami i najważniejszymi osiągnięciami.

Jest to jednocześnie pomysł na edukację inną, niestandardową, łączącą teorię z praktyką, prowadzoną przez przedstawicieli firm ? wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie.  Impreza ta jest wpisana w kalendarz roku szkolnego naszej szkoły.

Po powitaniu przedstawicieli 19 firm budowlanych przez  dyrektora  Włodzimierza Smutka, uroczystego otwarcia  II Szkolnego Dnia Budowlańca dokonał pan Starosta.

 

Gościliśmy tego dnia  następujące firmy:

SILIKATY LEŻAJSK, FAKRO SP.ZO.O., GREINPLAST, OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY  W RZESZOWIE,  KNAUF, NAUKOWE KOŁO GEODETÓW GLOB,  ŚNIEŻKA, KAZEX PLUS, SEMPRI, FUNDACJA POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI, RAKOCZY,  VIESSMANN, SAS, IMMERGAS, ROTHENBERGER, ACV POLSKA, STRASSMAYR SP.ZO.O., WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERYJNO-EKONOMICZNA W RZESZOWIE, AMBASADOR FIRMY SKANSKA W POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ.

Przedstawiciele firm przeprowadzili ciekawe prezentacje oraz szkolenia dla uczniów naszej szkoły.

W związku z II Szkolnym Dniem Budowlańca ogłoszono wewnątrzszkolne konkursy. Rozstrzygnięcie  konkursów nastąpiło w trakcie trwania zajęć edukacyjnych prowadzonych przez firmy, a wygrani zostali nagrodzeni i wyróżnieni podczas finału uroczystości.

Specjalistyczna impreza szkolna stała się też szansą na wymianę doświadczeń między szkołami i uczenia się od siebie nawzajem. W niekonwencjonalnych zajęciach lekcyjnych brali udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim: p. Edward Białek ? kierownik warsztatów praktycznych, p. Emilia Żuber ? nauczyciel języka niemieckiego i p. Janusz Sulowski ? wychowawca klas mundurowych wraz z uczniami janowskiej szkoły.

 

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest