nivo slider image nivo slider image

Edukacja Zawodowa

II Szkolny Dzień Budowlańca

01.04.2014 Andrzej Kułakowski

DSC_0081 (2)

26 marca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2  im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli odbył się II Szkolny Dzień Budowlańca. Honorowy patronat nad  tym przedsięwzięciem od ubiegłego roku sprawuje Starosta powiatu stalowowolskiego. Szkolny Dzień Budowlańca jest innowacją pedagogiczną w naszej szkole, której  głównym celem jest nawiązanie współpracy z firmami budowlanymi oraz zapoznawanie uczniów z ich produktami i najważniejszymi osiągnięciami.

Jest to jednocześnie pomysł na edukację inną, niestandardową, łączącą teorię z praktyką, prowadzoną przez przedstawicieli firm – wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie.  Impreza ta jest wpisana w kalendarz roku szkolnego naszej szkoły.

Po powitaniu przedstawicieli 19 firm budowlanych przez  dyrektora  Włodzimierza Smutka, uroczystego otwarcia  II Szkolnego Dnia Budowlańca dokonał pan Starosta.

 

Gościliśmy tego dnia  następujące firmy:

SILIKATY LEŻAJSK, FAKRO SP.ZO.O., GREINPLAST, OKRĘGOWY INSPEKTORAT PRACY  W RZESZOWIE,  KNAUF, NAUKOWE KOŁO GEODETÓW GLOB,  ŚNIEŻKA, KAZEX PLUS, SEMPRI, FUNDACJA POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI, RAKOCZY,  VIESSMANN, SAS, IMMERGAS, ROTHENBERGER, ACV POLSKA, STRASSMAYR SP.ZO.O., WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERYJNO-EKONOMICZNA W RZESZOWIE, AMBASADOR FIRMY SKANSKA W POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ.

Przedstawiciele firm przeprowadzili ciekawe prezentacje oraz szkolenia dla uczniów naszej szkoły.

W związku z II Szkolnym Dniem Budowlańca ogłoszono wewnątrzszkolne konkursy. Rozstrzygnięcie  konkursów nastąpiło w trakcie trwania zajęć edukacyjnych prowadzonych przez firmy, a wygrani zostali nagrodzeni i wyróżnieni podczas finału uroczystości.

Specjalistyczna impreza szkolna stała się też szansą na wymianę doświadczeń między szkołami i uczenia się od siebie nawzajem. W niekonwencjonalnych zajęciach lekcyjnych brali udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim: p. Edward Białek – kierownik warsztatów praktycznych, p. Emilia Żuber – nauczyciel języka niemieckiego i p. Janusz Sulowski – wychowawca klas mundurowych wraz z uczniami janowskiej szkoły.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest