nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Ja, uczeń Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej – Przysięgam!

30.04.2009 Administrator

Uroczystej przysiędze towarzyszyły: przemarsz klasy wojskowej na dziedzińcu szkoły, meldunek kadetów złożony  Dyrektorowi szkoły, ceremoniał podniesienia flagi państwowej, podpisanie umowy   o współpracy między Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 2 mgr Włodzimierzem Smutkiem a Prezesem Podkarpackiego Zarządu LOK pułkownikiem Jerzym Salamuchą.

Kadeci z klasy wojskowej pod kierunkiem mgr Anny Kielar i mgr Anny Blachy zaprezentowali program artystyczny , na który składały się pieśni patriotyczne i poezja okolicznościowa.  Uczniowie zdali świetnie egzamin z musztry wojskowej, do której przygotowywał ich w  niżańskiej jednostce wojskowej opiekun klasy z ramienia wojska-kpt. Krzysztof Kaleta. Wykazali także swoje umiejętności wokalne  zwłaszcza podczas odśpiewania  wzruszającej pieśni Harnasiu, harnasiu – hymnu podhalańczyków, który wykonali bezpośrednio po   ceremonii przysięgi złożonej Dyrektorowi szkoły. Ważnym momentem  tej historycznej dla naszej szkoły uroczystości było nadanie mgr Włodzimierzowi Smutkowi  Odznaki Godny Patrona i  uhonorowanie Dyrektora szkoły tytułem Kanclerza Kapituły tego wyróżnienia.

 Światkami uroczystej przysięgi byli zaproszeni goście: Antoni Błądek ? poseł RP, p. Wiesław Siembida ? Starosta Stalowowolski, Janusz Zarzeczny ? Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego, p. Ryszard Andres ? przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego, Bożena Karlik? Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, płk Krzysztof Hocek ? komendant  WKU w Nisku, płk Krzysztof Sobczak – dowódca Jednostki Wojskowej w Nisku oraz Honorowy Gość uroczystości, prof. dr hab.Marian Marek Drozdowski, historyk z Polskiej Akademii Nauk.

 W chwilach powagi, wzruszenia, refleksji towarzyszyli kadetom ich Rodzice, których obecność tworzyła przyjazną i ciepłą atmosferę uroczystości. Dla uczniów, nauczycieli i gości Rodzice przygotowali poczęstunek- wojskową grochówkę. Spotkanie  w klubie szkoły przy kawie i cieście stało się okazją do licznych rozmów i wymiany doświadczeń między  zaprzysiężonymi uczniami, nauczycielami, Rodzicami  i gośćmi.

 Uroczystość udokumentowali : mgr Andrzej Kułakowski i mgr Jan Muniak. Tekst mgr L. Ordon

                                           

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest