nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Joanna Dymowska i Krystian Butkowski ? finalistami XXIV OTK

12.03.2014 Administrator

Joanna Dymowska z klasy III AW i Krystian Butkowski z klasy II AW 7 marca 2014 roku  zajęli I i II miejsce w etapie diecezjalnym XXIV OTK uzyskując w ten sposób tytuł finalisty ogólnopolskiego. O tytuł laureata ogólnopolskiego powalczą 24-26 kwietnia 2014 r. w Bydgoszczy. W finale diecezjalnym XXIV Olimpiady Teologii rywalizowało 30 najlepszych finalistów etapów szkolnych z całej diecezji.

Tegoroczna edycja olimpiady przebiega pod hasłem „Męczennicy XX wieku ? świadkowie wiary”, a jej celem jest zapoznanie uczniów z historią i świadectwem wiary męczenników XX wieku, ich życiem, działaniem i wpływem na sytuację i przemiany społeczno-kulturowe Europy i świata. Uczestnicy diecezjalnego finału rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących szerokiej tematyki związanej z wiedzą teologiczną i historyczną. Rozpoczynając etap diecezjalny bp Krzysztof Nitkiewicz pogratulował młodzieży ich zapału i dużego zaangażowania w zgłębianie niełatwego zakresu wiedzy religijnej podkreślając, że: ?miniony wiek był dla Kościoła i wiernych czasem szczególnego świadectwa wiary niejednokrotnie związanego z prześladowaniem i oddaniem życia?. Naszą szkołę w Sandomierzu godnie  reprezentowali również Adrianna Szczęch z klasy II TSI i Piotr Szewczyk z klasy I TD.

?Uczestnicy finału zaprezentowali bardzo dużą wiedzę. Trzeba dodać, ze test był bardzo trudny.?? podsumował ks. Marian Bolesta, dyrektor wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

no images were found
Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest