nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Jubileuszowy Szkolny Dzień Zawodowca 2017

27.04.2017 Mateusz Małys

W dniu 30.03.2017 r. w naszej szkole odbyła się jubileuszowa V edycja Szkolnego Dnia Zawodowca, który mimo swojej małej tradycji jest innowacją pedagogiczną w naszej szkole, której  głównym celem jest nawiązanie współpracy z firmami oraz zapoznawanie uczniów z ich produktami i najważniejszymi osiągnięciami. Jest to jednocześnie pomysł na edukację inną, niestandardową, łączącą teorię z praktyką, prowadzoną przez przedstawicieli firm – wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie. Wydarzenie to jest wpisane w kalendarz roku szkolnego naszej szkoły.

 

W tym roku w naszej szkole gościli przedstawiciele 15 firm z całego regionu, takich jak: ACV Polska, Akademia Techniczna PPG Deco, Bank PEKAO, FAKRO, Galsta, IDEA Projekt Biuro Projektowe Marcin Skrzypek, Magico.pl, Nijman/Zeetank International Transport, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Prefbud, SŁAWEX Laboratorium Drogowe, Stowarzyszenie Producentów Elementów Betonowych dla Kanalizacji, TRYUMF, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna z siedzibą w Rzeszowie. Prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

 

Przed prelekcjami zaproszonych gości w naszej szkole przeprowadzone zostały lekcje BHP w ramach projektu „Kultura bezpieczeństwa”, prowadzonym przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym uczestniczy od kilku lat nasza placówka.

 

Zwieńczeniem tego szczególnego dnia był mecz finałowy w II Turnieju Piłki Nożnej Zawodowców. A wisienką na torcie okazał się mecz zwycięskiej drużyny składającej się z uczniów klasy 4TB z zespołem Old Bulls, składającym się z nauczycieli naszej szkoły. Rozgrywki przyniosły wiele pozytywnych emocji i radości zarówno zawodnikom jak i kibicom, a mecz uczniowie vs nauczyciele zakończył się tradycyjnymi rzutami karnymi po zwycięskim remisie drużyny 4TB.

 

Relację z V Szkolnego Dnia Zawodowca obejrzeć można w telewizji lokalnej STELLA, a także przeczytać o tej inicjatywie w numerze 14. Tygodniku SZTAFETA na stronie 16-stej (6 kwietnia 2017r.).

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest