nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Kadeci z wizytą w III Sandomierskim Batalionie Radiotechnicznym

06.03.2014 Administrator

W dniu 27 lutego 2014 roku uczniowie klasy III AW wzięli udział w wycieczce szkoleniowo-edukacyjnej do Sandomierza. W czasie wizyty w III Sandomierskim Batalionie Radiotechnicznym zwiedzili Salę Tradycji i wysłuchali wykładu na temat historii Jednostki Wojsk Radiotechnicznych – jednej z czterech tego typu jednostek w Polsce. Dzięki uprzejmości dowódcy kadeci mogli zapoznać się z warunkami służby i zadaniami stanowiska dowodzenia batalionu.

Poznali również przeznaczenie i możliwości bojowego wykorzystania urządzeń radiolokacji znajdujących się w obiekcie technicznym. Na wskaźniku stacji radiolokacyjnej obserwowali ruch obiektów powietrznych nad południowo wschodnim obszarem naszego kraju oraz na podejściach do granic.

Zwiedzanie sandomierskiej Jednostki Wojsk Radiolokacyjnych zakończyło się strzelaniem z kbk AK  z wykorzystaniem trenażera do nauki strzelania. Najlepsze wyniki osiągnęli Krzysztof Piróg, Bartłomiej Chmura oraz Gabriel Gongola.

Młodzież zapoznała się również z historią Sandomierza. Podczas spaceru po sandomierskiej Starówce uczniowie zobaczyli Bramę Opatowską, Ratusz, Bazylikę Katedralną, Zamek Kazimierzowski oraz Kościół św. Jakuba.

Wycieczka przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń i poszerzyła horyzonty myślowe uczniów nie tylko w zakresie historii jednego z najstarszych miast w naszym regionie, lecz również w zakresie warunków służby w Wojsku Polskim.

Wizyta w jednostce i zwiedzanie miasta odbywały się pod opieką mjr. Romana Kaczora, mgr Anny Kielar i mgr Sylwii Pacholec.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest