nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

KL Auschwitz – Birkenau

06.12.2010 Administrator

medyka

   

Miejsce szczególne ? świadectwo ludobójstwa, symbol Holokaustu narodu żydowskiego. Młodzież  zwiedzając poszczególne bloki muzealne zdobywała wiedzę, by móc zrozumieć? Zgodnie ze stwierdzeniem, że świadectwa zagłady są źródłem wiedzy o  tragedii Holokaustu. ?Ściana śmierci?, komory gazowe, krematoria, nieludzkie eksperymenty na więźniach dokonywane przez doktora Mengele, mordercza, wyniszczająca praca, odarcie z godności ludzkiej, cela śmierci Ojca Maksymiliana Kolbe to okrutne symbole? Bardzo dojrzała, pełna emocji i zrozumienia postawa uczniów- uczestników wycieczki stanowi potwierdzenie słów Byrona Sherwina, że „Dobro przyszłości wymaga, byśmy zachowali w pamięci wydarzenia przeszłości”.
Organizacja wycieczki: A. Łój, A. Ryzak. Opieka nad młodzieżą: A. Łój, A.Ryzak, M.Ścipień, I. Szewc.
Zdjęcia: I. Szewc, A.Łój
                                                                                     Komentarz: Anna RyzakKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest