nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Klasy Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej jako przykład dobrej praktyki na wojewódzkiej konferencji w Rzeszowie

01.04.2017 Administrator

Konferencja ?Rola klas mundurowych w procesie szkoleniowym dla potrzeb Sił Zbrojnych RP? odbyła się 14 marca 2017 r. w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Z inicjatywy Pani Kurator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem do zaprezentowania podczas konferencji Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej jako przykładu dobrej praktyki.

 

O założeniach i realizacji oraz osiągnięciach innowacji pedagogicznej – obecnie mundurowej klasy sportowej mówiła podczas konferencji wicedyrektor szkoły dr Longina Ordon. W konferencji brali także udział: koordynator klas wojskowych w naszej szkole mgr Małgorzata Grzesik oraz przedstawiciel klas wojskowych uczeń Kacper Samołyk.

Konferencja została zorganizowana przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk dr inż. Mariusza Stopę oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Panią Małgorzatę Rauch. Konferencję otworzył pan Michał Dworczyk ? Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, które wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej objęło patronat nad tym wydarzeniem. W województwie podkarpackim istnieje 35 szkół z klasami wojskowymi, policyjnymi czy strażackimi. Obecna podczas konferencji Pani dr Ewa Leniart ? Wojewoda Podkarpacki podkreśliła rangę klas mundurowych: W naszym województwie mnóstwo młodych ludzi decyduje się na to, aby już poprzez wybór szkoły średniej ukierunkować się w kształceniu na potrzeby polskich sił zbrojnych. Wynika to z przywiązania do patriotyzmu i szacunku do polskiego munduru. Głos w tej sprawie zabrali także przedstawiciele Ministra Obrony Narodowej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Podkarpackiej Brygady Terytorialnej oraz środowisk uniwersyteckich. Pan Waldemar Zubek Dyrektor Biura ds. proobronnych w MON omówił założenia programu ?Paszport do współpracy pododdziałów organizacji proobronnych z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych RP?, obecnie wdrażanego do realizacji.

 

Relacja Telewizji Rzeszów: https://www.youtube.com/watch?v=MwADFS9SMlk

 

Zdjęcia: Robert ZYGMUNT (Kuratorium Oświaty), kpt. Wojciech DEĆ (Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest