nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA FINALE TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA” W POZNANIU

12.02.2018 Andrzej Kułakowski

W dniach 31.01 – 02.02 2018r.  uczniowie z klasy 3 1/3 reprezentowali naszą  szkołę w finale centralnym XLVII edycji Turnieju Budowlanego  „Złota Kielnia”. Jak co roku edycja Turnieju miała wysoką rangę, gdyż finał odbywał się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Patronat Honorowy  nad konkursem objęli między innymi: Ministerstwo Edukacji  Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu.


 

W zawodach Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach budowlanych. Uczniowie startowali indywidualnie. Pierwszego dnia rozwiązywali test, składający się z 40 pytań, kolejnego wykonywali zadanie praktyczne w swojej kwalifikacji.  Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

 

W finale centralnym brało udział sześciu najlepszych uczniów z całej Polski w 7  kwalifikacjach. Spośród 42 uczestników (wyłonionych z ponad 3 000 uczniów startujących w etapie szkolnym) – 2 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowanych do ścisłego finału, uzyskało następujące wyniki:

 

Kamil Serafin – III miejsce  w Polsce, tytuł finalisty i laureata Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – w zawodzie Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych – kwalifikacja B.9 – Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych;

 

Sebastian Giecko – III miejsce  w Polsce, tytuł finalisty i laureata Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – w zawodzie Murarz-tynkarz – kwalifikacja B.18– Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – Tynkowanie.

 

Finalistom gratulujemy sukcesu i cennych nagród !!!!

 

Uczniów do turnieju przygotowywali następujący nauczyciele:

Kamil Serafin – p. Anna Mróz, p. Mariusz Bożek

Sebastian Giecko – p. Urszula Godawska, p. Andrzej Grzybowski.

 

Uczniami podczas finału opiekowała się  p. Anna Mróz.

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest