nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Koncert charytatywny z udziałem Eleni dla niepełnosprawnego Krystiana

15.01.2012 Administrator

 
Obecna proteza nie spełnia już swojej podstawowej funkcji, ponieważ jest za mała i chłopiec zmuszony jest do poruszania się o kulach. Założenie obecnie posiadanej protezy sprawia Krystianowi ogromny ból, wskutek czego chłopiec ogranicza się do poruszania na kulach jedynie w domu i w szkole bez możliwości samodzielnego funkcjonowania. ?Stara? proteza wywołuje trudno gojące się rany. Pokonanie każdego stopnia schodów oraz trasy dłuższej niż 10 metrów stanowi dla Krystiana ogromny wysiłek. Noga jest amputowana bardzo wysoko i w standardowych protezach nie jest dobrze trzymana, ponadto materiały, z których wykonana jest obecna proteza podrażniają kikut.
 
Krystian jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli. Ma 17 lat. Urodził się ze zdiagnozowanym Zespołem Downa z poważną wadą serca. Pierwszą operację na otwartym sercu przeszedł chłopiec mając zaledwie 11 miesięcy. W wyniku powikłań pooperacyjnych lekarze amputowali kończynę prawego podudzia. Rehabilitacja Krystiana po amputacji nogi trwa do dnia dzisiejszego. Pierwszą protezę Krystian otrzymał w wieku 3 lat. Cały czas był pod ścisłą opieką lekarską. Proteza była wymieniana co półtora roku. Ze względu na stały rozwój fizyczny /wzrost masy ciała/oraz konieczność poruszania się Krystian potrzebuje plastycznej protezy. Warto zaznaczyć, że Krystian podobnie jak Jego sprawni rówieśnicy chciałby realizować swoje zainteresowania do których zalicza sport i taniec. Niestety w obecnej sytuacji żadna z wyżej wymienionych form aktywności jest niemożliwa. Krystian zdaje sobie sprawę z własnej niepełnosprawności wynikającej z braku posiadania obu kończyn. Wielokrotnie powtarza, że chciałby mieć ?drugą? nogę. 
 
Pieniądze można wpłacać także na konto:
 
Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli 
Nr konta: 88943000060026210520000002
z dopiskiem ? Proteza dla Krystiana? lub ?Krystian„.
 
Bilety-cegiełki w cenie 30 zł. dostępne u pedagoga szkolnego.
Zapraszamy wszystkich na wspaniały koncert, w którym dla Krystiana i ofiarodawców zaśpiewa wielka gwiazda polskiej i greckiej piosenki, Eleni. 


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest