nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy

10.12.2013 Administrator

Tradycją w naszej szkole stał się Konkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy organizowany corocznie w pierwszym tygodniu adwentu. W tym roku szkolnym zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów III klas stalowowolskich gimnazjów. W przedsięwzięcie włączyły się chętnie następujące szkoły: Gimnazjum nr 2 w Nisku, Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli, Zespół Szkół Społecznych im. Armii Krajowej nr 1 w Stalowej Woli oraz  Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli.


Rywalizację zespołów uczniowskich poprzedziła lekcja otwarta języka niemieckiego na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych przygotowana przez mgr Andrzeja Kułakowskiego. Podczas lekcji uczniowie poznali historię wieńca adwentowego , jego symbolikę oraz obejrzeli prezentację multimedialną.

Zmagania konkursowe  rozpoczął dyrektor szkoły mgr Włodzimierz Smutek. Drużyny poszczególnych klas przystąpiły do pracy z wielkim zaangażowaniem. Podczas gdy pierwszy zespół jurorski w składzie, mgr Aneta Zielińska, mgr Katarzyna Janusz oraz mgr Katarzyna Rymarska, bacznie przyglądał się i oceniał  pracę uczniów naszej szkoły, drugi zespół jurorski w składzie: mgr Barbara Adach, mgr Andrzej Kułakowski oraz Ewa Iberle, wybierał najpiękniejszy z najpiękniejszych wieńców gimnazjalnych.


Decyzją jury w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli
II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Nisku
III miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli

Następnie jurorzy podsumowali prace naszych szkolnych zespołów. I tak oto:

I miejsce zajęli uczniowie reprezentujący klasę II TSI
II miejsce zajął zespół z klasy I AW
III miejsce zajęła reprezentacja klasy III TBO

Laureaci konkursu  zostali nagrodzeni słodyczami, otrzymali duże choinki z ozdobami świątecznymi oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie kalendarze adwentowe.  Patronat nad konkursem na najładniejszy wieniec adwentowy objął dyrektor szkoły mgr Włodzimierz Smutek, a nagrody sponsorowała Rada Rodziców ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli.
Wieńce robione w auli szkoły były bardzo piękne. Pachniało od nich świeżymi gałązkami jodły, sosny i świerku.

Konkursowe zmagania upływały w miłej przedświątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i zakończyły się wspólnym śpiewem kolędy Stille Nacht, którą poprowadziła Weronika Tomczyk, uczennica klasy IV TBO.

Zobacz także artykuły:
http://www.rst24.pl/edukacja/edukacja-top/3669-adwentowe-wiece-w-zsp-nr-2-fotorelacja.html
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=31372

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest