nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Konkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy

10.12.2013 Andrzej Kułakowski

DSCF0639

Tradycją w naszej szkole stał się Konkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy organizowany corocznie w pierwszym tygodniu adwentu. W tym roku szkolnym zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów III klas stalowowolskich gimnazjów. W przedsięwzięcie włączyły się chętnie następujące szkoły: Gimnazjum nr 2 w Nisku, Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli, Zespół Szkół Społecznych im. Armii Krajowej nr 1 w Stalowej Woli oraz  Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli.


Rywalizację zespołów uczniowskich poprzedziła lekcja otwarta języka niemieckiego na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych przygotowana przez mgr Andrzeja Kułakowskiego. Podczas lekcji uczniowie poznali historię wieńca adwentowego , jego symbolikę oraz obejrzeli prezentację multimedialną.

Zmagania konkursowe  rozpoczął dyrektor szkoły mgr Włodzimierz Smutek. Drużyny poszczególnych klas przystąpiły do pracy z wielkim zaangażowaniem. Podczas gdy pierwszy zespół jurorski w składzie, mgr Aneta Zielińska, mgr Katarzyna Janusz oraz mgr Katarzyna Rymarska, bacznie przyglądał się i oceniał  pracę uczniów naszej szkoły, drugi zespół jurorski w składzie: mgr Barbara Adach, mgr Andrzej Kułakowski oraz Ewa Iberle, wybierał najpiękniejszy z najpiękniejszych wieńców gimnazjalnych.


Decyzją jury w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Stalowej Woli
II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Nisku
III miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli

Następnie jurorzy podsumowali prace naszych szkolnych zespołów. I tak oto:

I miejsce zajęli uczniowie reprezentujący klasę II TSI
II miejsce zajął zespół z klasy I AW
III miejsce zajęła reprezentacja klasy III TBO

Laureaci konkursu  zostali nagrodzeni słodyczami, otrzymali duże choinki z ozdobami świątecznymi oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie kalendarze adwentowe.  Patronat nad konkursem na najładniejszy wieniec adwentowy objął dyrektor szkoły mgr Włodzimierz Smutek, a nagrody sponsorowała Rada Rodziców ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli.
Wieńce robione w auli szkoły były bardzo piękne. Pachniało od nich świeżymi gałązkami jodły, sosny i świerku.

Konkursowe zmagania upływały w miłej przedświątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i zakończyły się wspólnym śpiewem kolędy Stille Nacht, którą poprowadziła Weronika Tomczyk, uczennica klasy IV TBO.

Zobacz także artykuły:
http://www.rst24.pl/edukacja/edukacja-top/3669-adwentowe-wiece-w-zsp-nr-2-fotorelacja.html
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=31372Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest