nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Konkurs Poezja Herberta inspiruje… rozstrzygnięty!!!

24.01.2019 Andrzej Kułakowski

Rok 2018 był rokiem Zbigniewa Herberta. To jeden z najbardziej bezkompromisowych  i wiernych wyznawanym ideałom powojennych poetów. Dzięki temu jego wiersze stawały się manifestami kolejnych pokoleń. Jako poeta wyrosły z tradycji i z filozofii greckiej i chrześcijańskiej przymierzał dawne wzorce zachowań do wyzwań dnia dzisiejszego.

 

 

W imieniu czytelników pytał o Boga, ojczyznę, sens życia i przyszły kształt świata. Czas sprawia, że jego wiersze, w prosty sposób dotykające prostych spraw, mają niezwykłą, coraz większą siłę i nadal znajdują liczne grono czytelników.

 

Mogą stać się również inspiracją dla młodych ludzi wrażliwych na piękno słowa. Poezja Herberta inspiruje… to nazwa konkursu ogłoszonego w grudniu 2018 r. przez nauczycieli bibliotekarzy –  p. Irenę Bednarczyk i p. Małgorzatę Chojnacką-Szempruch. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie okładki tomiku poezji Zbigniewa Herberta.

 

21 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie laureatom nagród oraz pamiątkowych dyplomów przez p. wicedyrektor Longinę Ordon oraz organizatorki konkursu.

 

Nagrodzeni zostali:

 

I miejsce – Sylwia Pudełko z kl. IV TGO

II miejsce – Patrycja Sabat z kl. III TP

III miejsce – Gabriel Wiśniewski z kl. I TC

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest