nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

VII edycja Konkursu Na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy

18.12.2018 Andrzej Kułakowski

Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy wpisał się na stałe w tradycję naszej szkoły. 6 grudnia 2018 roku odbyła się 7 już edycja konkursu, przygotowanego przez nauczycieli germanistów. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów klas III okolicznych gimnazjów oraz klas 8 szkół podstawowych.

 

czytaj więcej


Wycieczka do firmy TRYUMF Sp. z o. o.

17.12.2018 Elżbieta Zawisza

Uczniowie klas 4 TC (techniki cyfrowych procesów graficznych), pod opieką Elżbiety Zawiszy i Piotra Burszty, uczestniczyli w wycieczce zawodowej do stalowowolskiego zakładu pracy – firmy Tryumf Sp. z o. o., producenta statuetek, pucharów i gadżetów reklamowych. Uczniowie zapoznali się z procesem produkcyjnym zakładu, począwszy od pracowni projektowej, w której graficy przygotowywali ofertę wg zapotrzebowania klienta, przez halę z drukarkami laserowymi i urządzeniami do grawerowania, aż po magazyn z gotowymi produktami.

 

czytaj więcej


37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13.12.2018 Andrzej Kułakowski

13 grudnia 1981 r. o godzinie 6:00 rano generał Wojciech Jaruzelski w przemówieniu radiowo – telewizyjnym obwieścił fakt wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Następnie pełnię władzy przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego, na której czele stanął gen. Wojciech Jaruzelski.

 

czytaj więcej


Świąteczna Paka dla Kociaka

12.12.2018 Andrzej Kułakowski


Piernikowe weekendy w galerii Vivo

12.12.2018 Andrzej Kułakowski

Po raz kolejny ruszyła akcja sprzedaży świątecznych pierników oraz stroików bożonarodzeniowych na pasażu galerii Vivo. Podobnie jak w latach ubiegłych uczennice same przygotowały ciastka i świątecznie je udekorowały. Firma „Three Pink Hands”, której przedstawicielkami są: Karolina Madej, Klaudia Jurek i Patrycja Powęska – uczennice kl. 3TP, działa w ramach projektu miniprzedsiębiorstwo „Produkcik”.

 

czytaj więcej


Szkolny Kiermasz Ciast Świątecznych

12.12.2018 Andrzej Kułakowski

Dnia 11 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Kiermasz Ciast Świątecznych, przygotowanych przez uczniów klas: 2TL1 i 2AW pod przewodnictwem Pani Lidii Harasymów. Ciasta sprzedawane były na każdej przerwie za symboliczną kwotę.

 

czytaj więcej


Finał obchodów Jubileuszu 60-lecia szkoły

10.12.2018 Andrzej Kułakowski

W dniu 29. listopada 2018 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Doskonałą ku temu okazją stała się jubileuszowa edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu.

 

czytaj więcej


Makieta „Bitwa pod Racławicami”, czyli niezwykła „Lekcja historii”  w stalowowolskiej szkole kościuszkowskiej

10.12.2018 Andrzej Kułakowski

Podczas finałowych uroczystości jubileuszowych w naszej szkole została zaprezentowana wyjątkowa lekcja historii. Dzięki wsparciu finansowemu Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce i Stowarzyszeniu Oświatowemu Przyjaciół Szkoły Kościuszkowskiej w Stalowej Woli możliwe stało się sprowadzenie do szkoły jedynej w Polsce makiety bitwy pod Racławicami.

 

czytaj więcej


Jubileuszowa edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu

10.12.2018 Andrzej Kułakowski

Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu to konkurs skierowany do uczniów gimnazjów z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego, mający na celu rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczniów, promowanie młodych talentów i alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Jego pomysłodawcami i organizatorami są p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch, p. Jacek Paź i p. Longina Ordon.

 

czytaj więcej


Liceum o edukacji wojskowej w ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli 2

10.12.2018 Andrzej KułakowskiKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest