nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Lekcja otwarta języka niemieckiego

04.05.2009 Administrator

 Lekcję na temat Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech Weihnachten in Deutschland poprowadził nauczyciel języka niemieckiego mgr Andrzej Kułakowski oraz uczennice z klasy 1 A  Agata Bieniek, Monika Buntkowska, Katarzyna Kata, Renata Marut, Iwona Rębisz, Karolina Rzekęć, Roksana Tracz, które zaprezentowały krótką scenkę o symbolice wieńca adwentowego.

 

Uczennica z klasy 1W Katarzyna Puk zaśpiewała piękną kolędę pt. Stille Nacht” przy akompaniamencie Damiana Bryka z kl. 1TDS.

Lekcja miała charakter otwarty, wzięło w niej udział ok. 150 uczniów z klas uczących się języka niemieckiego w naszej szkole. Uczestniczący w zajęciach nauczyli się słownictwa związanego z tradycjami świątecznymi, zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi naszego zachodniego sąsiada, obejrzeli prezentacje na temat jarmarków świątecznych w Niemczech oraz nauczyli się dwóch kolęd „Stille Nacht” i „Es ist ein Ross entsprungen”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w oryginalnych zajęciach i chętnie zaśpiewali niemieckojęzyczne kolędy. Lekcję zakończyły bożonarodzeniowe życzenia w języku  niemieckim, które prowadzący złożył wszystkim obecnym.

                                                                                              

                                                       

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest