nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Lekcja otwarta języka niemieckiego

04.05.2009 Administrator

 Lekcję na temat Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech Weihnachten in Deutschland poprowadził nauczyciel języka niemieckiego mgr Andrzej Kułakowski oraz uczennice z klasy 1 A  Agata Bieniek, Monika Buntkowska, Katarzyna Kata, Renata Marut, Iwona Rębisz, Karolina Rzekęć, Roksana Tracz, które zaprezentowały krótką scenkę o symbolice wieńca adwentowego.

 

Uczennica z klasy 1W Katarzyna Puk zaśpiewała piękną kolędę pt. Stille Nacht” przy akompaniamencie Damiana Bryka z kl. 1TDS.

Lekcja miała charakter otwarty, wzięło w niej udział ok. 150 uczniów z klas uczących się języka niemieckiego w naszej szkole. Uczestniczący w zajęciach nauczyli się słownictwa związanego z tradycjami świątecznymi, zapoznali się ze zwyczajami świątecznymi naszego zachodniego sąsiada, obejrzeli prezentacje na temat jarmarków świątecznych w Niemczech oraz nauczyli się dwóch kolęd „Stille Nacht” i „Es ist ein Ross entsprungen”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w oryginalnych zajęciach i chętnie zaśpiewali niemieckojęzyczne kolędy. Lekcję zakończyły bożonarodzeniowe życzenia w języku  niemieckim, które prowadzący złożył wszystkim obecnym.

                                                                                              

                                                       

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest