nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Lekcja otwarta z historii

01.04.2010 Administrator

medyka

? bohatera dwóch narodów Tadeusza Kościuszki oraz zapoznanie z faktami i legendą Panoramy Racławickiej, stanowiącej malarską wizję zwycięskiej racławickiej bitwy powstania kościuszkowskiego.

W realizacji tematu lekcji została wykorzystana bogata biografia dotycząca postaci Tadeusza Kościuszki i jego czasów, wybór wydawnictw multimedialnych, a szczególnie ?Multimedialny przewodnik ? Panorama Racławicka?.

Uczniowie poznali etapy tworzenia przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka Panoramy Racławickiej, mieli możliwość dzięki prezentacji multimedialnej zobaczyć płótna Panoramy. Skupić swoją uwagę na głównych bohaterach bitwy racławickiej. Poznać przebieg bitwy, formacja zbrojna biorąca w niej udział, miejsca pierwszej i współczesnej ekspozycji malowidła.
Odwiedzili księgę gości ? wybitnych postaci z życia religijnego, naukowego, politycznego, kulturalnego, którą odwiedziły we Wrocławiu ekspozycji Panoramy. W trakcie lekcji uczniowie mieli możliwość bieżącego sprawdzenia swojej wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i Panoramie Racławickiej odpowiadając na pytania konkursowe.

Cele lekcji zostały w pełni zrealizowane, zajęcia cieszyły się zainteresowaniem uczniów, aktywnie uczestniczących w tym projekcie.

 

 

   
   

 

Scenariusz i prowadzenie lekcji: Anna Ryzak i Iwona Szewc

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest