nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

21.04.2009 Administrator

 Nauczycielami odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości i krótkiego przedstawienia byli mgr Aneta Hrynkiewicz, mgr Bogusław Łój, mgr Justyna Małek i mgr Anna Ryzak.

 Uroczystość rozpoczęła się powitaniem szacownego gościa kapitana Adama Rychlaka weterana II wojny światowej, żołnierza Wojska Polskiego, zdobywcy Berlina, kawalera Orderu Krzyża Grunwaldu III klasy oraz przemówieniem dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 mgr Włodzimierza Smutka skierowanym do pierwszoklasistów. Następnie zebrani na sali, oglądnęli przygotowane dla uczniów krótkie przedstawienie mające przybliżyć im ideę ślubowania. Na scenę po kolei wychodzili  król Władysław Jagiełło razem z rycerzem krzyżackim przynoszącym władcy dwa miecze będące darem od mistrza krzyżackiego; Tadeusz Kościuszko składający przysięgę na Rynku w Krakowie; polski żołnierz z flagą poślubiający Polsce Morze Bałtyckie i żołnierz Armii Krajowej przysięgający wiernie i nieugięcie stał na straży honoru Polski i walczył o Jej wyzwolenie z wszystkich sił swoich.

 Później miał miejsce sam obrzęd ślubowania. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli przyrzeczenie wobec dyrekcji szkoły, swoich wychowawców i zaproszonych gości, iż swoje obowiązki jako uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, będą wypełniać sumiennie z pełną odpowiedzialnością. Na znak, że od tego momentu są według tradycji uczniami Zespołu Szkół dyrektor pasował każdego przedstawiciela klas pierwszych szablą (w nawiązaniu do tradycji pasowania na rycerza w średniowieczu).Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest