nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Maturzyści na Jasnej Górze

09.04.2016 Administrator

Tradycja pielgrzymki uczniów klas maturalnych do Czarnej Madonny w Jasnogórskim klasztorze, bardzo mocno wpisała się już w tradycję polskiej młodzieży, również z naszej szkoły. W tym roku, 18 marca, z samego rana, wyruszyliśmy ponownie, by prosić o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów dojrzałości oraz o dobry wybór dalszej drogi życiowej.

Grupie 93 uczniów towarzyszyli w tym roku: wicedyrektorzy – p. L. Dul oraz p. T. Sekulski, katecheci: ks. W. Marszałek, p. R. Pachacz, p. B. Łój, a także wychowawcy: p. U. Adacha, p. B. Dzikowska, p. M. Grzesik, p. I. Szewc i rodzice: p. I. Szałaj.

Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu i przywitania z Matką Bożą. Następnie uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Robertem Tekieli, znanym dziennikarzem i publicystą, który mówił o zagrożeniach duchowych współczesnego człowieka i o manipulacji, której często stajemy się ofiarami. Po spotkaniu był czas na sakrament pokuty, posiłek czy indywidualne zwiedzanie Jasnej Góry. Zwieńczeniem pielgrzymki stał się wspólny różaniec oraz uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa ordynariusza diecezji sandomierskiej – Krzysztofa Nitkiewicza oraz kilkudziesięciu przybyłych z młodzieżą kapłanów. W homilii pasterz diecezji zachęcał do zawierzenia siebie i swoich spraw Panu Bogu oraz Jego Matce, a także do pielęgnowania relacji z Nim, do zaufania i podążania za Jego głosem.

Umocnieni tymi wszystkimi duchowymi przeżyciami, pełni radości i nadziei na najbliższe zwłaszcza miesiące, połączeni duchem chrześcijańskiej i szkolnej wspólnoty, powróciliśmy w godzinach wieczornych do Stalowej Woli.

Katecheci

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest