nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

04.12.2018 Andrzej Kułakowski

Drodzy Uczniowie! Zachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”, który odbędzie się 21 marca 2019 r. Natomiast przyjmowanie zgłoszeń odbywa się dużo wcześniej i trwa do końca grudnia 2018 r.

 

 

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

 

Test konkursowy zawiera 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

 

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

 

Każdy z uczestników otrzyma atrakcyjny upominek.

 

Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.

 

Z tego względu, że Konkurs „Kangur Matematyczny” jest imprezą samofinansującą się koszt wzięcia w nim udziału wynosi 9 zł.

 

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli matematyki lub indywidualnie do Pani Anny Serafin (s. 118).

 

Serdecznie zapraszamy!Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest