nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Miłość Ci wszystko wybaczy- poezja J.Tuwima w Niebieskiej Kawiarence

01.05.2013 Andrzej Kułakowski

W czwartek 25 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyły się dwa poetyckie spotkania związane z poezją Juliana Tuwima. W każdym z nich uczestniczyli: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy szkoły, zaproszeni goście  oraz media. Przy blasku świec, zapachu kawy i herbaty oraz pysznych ciasteczkach trwała prawdziwa uczta duchowa.

To już dziewiąta edycja takiego artystycznego spotkania w Niebieskiej Kawiarence Literackiej. Tym razem zagościł Tuwim w wierszach i piosenkach w związku z tym, że rok 2013 ogłoszony został Rokiem Tuwima. Uczniowie technikum i liceum zachwycili recytacją i interpretacją wierszy wszystkich słuchaczy, o czym świadczyły gorące brawa, a przyznać trzeba, że poezja tego znanego poety nie jest łatwa do przekazania Natomiast uczennice – solistki szkolnego zespołu muzycznego Verni, w sposób rewelacyjny zaśpiewały piosenki do słów Tuwima takie jak; Na pierwszy znak, Grande Valse Brillantefragment Kwiatów polskich Tuwima, Tomaszów – Przy okrągłym stole,  Natomiast piosenkę Wspomnienie zaprezentowała Magdalena Żmuda  uczennica z SLO ze Stalowej Woli , przebywająca w naszej szkole gościnnie.

Tytułową piosenkę Miłość Ci wszystko wybaczywykonała Małgorzata Wołoszyn – szkolny pedagog wzbudzając swoją interpretacją aplauz publiczności a szczególnie młodzieży. Natomiast Bogusław Łój, nauczyciel, wspaniałą recytacją wiersza, podkreślił wartość miłości w życiu każdego człowieka. Nie obyło się bez słynnej Lokomotywy Juliana Tuwima, którą zatańczyły dziewczęta ze szkolnego zespołu Revolution w niezwykle interesującej interpretacji Lokomotywa Blues.

Na zakończenie szkolny zespół, dodatkowo zaprezentował utwór Port Amsterdam z repertuaru Jacques’a Brela  na czele z Weroniką Tomczyk. Natomiast Magdalena Żmuda, zaśpiewała w wzruszający sposób piękną, poetycką piosenkę o matce.

Warto wspomnieć o pięknym wystroju Kawiarenki, w której zawsze dominuje  kolor niebieski, jak niebo, czyjeś oczy…. Sami uczniowie o tym zdecydowali , gdy po raz pierwszy przygotowywali  pomieszczenie do artystycznego występu . W sumie można śmiało powiedzieć, że wszędzie możemy grać Kawiarenkę .

Jesteśmy zawsze tam, gdzie biją serca,

słychać śpiew, gra muzyka

i gdzie jeden człowiek z drugim,

szczerze się spotyka.

Scenografię, jak do każdej Kawiarenki wraz ze swoimi uczennicami przygotowały nauczycielki o szczególnych uzdolnieniach artystycznych: Alina Machaj, Ewa Czech i Maria Motyka . Ważne jest również to, że nauczyciel Jacek Bożek, wraz ze swoimi uczniami ustawił stoliki a uczniowie z klasy zawodowej, byli zadowoleni ,że pomagali urządzić Kawiarenkę. Może jeszcze warto dodać, że wyjątkowo na scenie było kolorowo, wiosennie i radośnie bowiem, to  o miłości  był temat i z wiosną w tle.

Na uwagę zasługują uczniowie Krzysztof Puzio i Kamil Ptasznik oraz nauczyciel Łukasz Sondej, którzy zadbali o nagłośnienie i oprawę multimedialną.

Zdjęcia, które wykonał uczeń Jarosław Kawa oraz nauczyciele Małgorzata Terlecka i Andrzej Kułakowski zostaną zamieszczone na stronie szkoły w fotoreportażu i galerii zdjęć.

Tradycyjnie już, takie poetyckie spotkania uczniowie – artyści, dedykują koleżankom i kolegom Maturzystom z życzeniami udanej Matury i tego, co niesie przesłanie Kawiarenki, by spotkali  w swoim życiu  miłość – największą wartość w życiu każdego człowieka.

Dyrektor szkoły Pan Włodzimierz Smutek podziękował młodzieży, za wspaniały występ i inicjatorce kawiarenek Marii Ścipień  za ich realizację oraz zwrócił uwagę na to, że takie spotkania dają możliwość szczególnego komunikowania się poprzez poezję, piosenkę i muzykę.

Nasze poetyckie przesłanie kierujemy do wszystkich.

Pamiętajcie o naszych kawiarenkach.

Realizujcie tu swoje artystyczne marzenia !
Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest