nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Najlepsi w województwie

21.06.2013 andkul

Spośród ponad 100 zespołów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego biorących udział w rozgrywkach na grze symulacyjnej Marketplace, najlepszym okazał się zespół szkolny pod nazwą „FC Barcelona” złożony z uczniów ZSZ z klasy 113 w składzie: Marcin Madej, Kacper Dominek oraz Michał Miśkiewicz.

Do finału rozgrywek gry Marketplace live, który odbędzie się w dn. 26-27 czerwca 2013 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim, zakwalifikowało się pięć następujących zespołów:

 Miejsce 

 Nazwa firmy

 Łączny wynik 

Szkoła

1

FC Barcelona

76.061

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. T. Kościuszki w Stalowej Woli

2

FT-Future Technology

71.488

Liceum Ogólnokształcące

im. Św. Jadwigi Królowej w Błażowej

3

Lizard

67.305

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących|

im. prof.J. Groszkowskiego w Przemyślu

4

Reval

65.256

Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim

5

Tech-Planet

64.891

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1

im. Janusza Korczaka w Łańcucie

Nasi reprezentanci w dwóch 6-godzinnych rundach będę walczyć o najwyższe laury.

Warto odnotować również inne osiągnięcie naszych uczniów. W drugiej dziesiątce w ogólnej kwalifikacji rozgrywek znalazły się również dwa inne nasze zespoły szkolne, oba z Technikum budowlanego z klasy 1TB1. Są to: zespół pod nazwą „Rubik Company” w składzie Piotr Nitka, Dariusz Maziarz, Arkadiusz Mazur, Mateusz Siembida i Bartek Stój, oraz zespół pod nazwą „Enter” w składzie Sylwester Bieniek, Paweł Janiec, Wojtek Gołda, Patryk Kruk i Przemek Siudak.

Udział uczniów klasy 1TB1 i klasy 113 w rozgrywkach gry Marketplace związany jest z uczestnictwem w projekcie unijnym „Być przedsiębiorczym – nauka przez praktykę”. Uczestnikami projektu są uczniowie 21 szkół woj. podkarpackiego, w tym: 10 liceów ogólnokształcących, 8 techników oraz 3 zasadnicze szkoły zawodowe, którzy w ramach programu nauczania mają przedmiot Podstawy Przedsiębiorczości.

Naszą szkołę reprezentowało 12 zespołów szkolnych (po 6 z każdej klasy), które współzawodniczyły między sobą oraz konkurencyjnymi zespołami z pozostałych 19 szkół w województwie.

Gra Marketplace, która jest wirtualną symulacją działania przedsiębiorstwa na rynku, wiąże się z podejmowaniem wielu różnorodnych decyzji. Decyzje te są podobne do tych, jakie muszą zostać podjęte przez zarząd każdej nowo otwartej firmy. Największym wyzwaniem w grze – tak jak i w świecie rzeczywistym – jest konieczność ciągłego dokonywania wielu decyzji strategicznych i taktycznych równocześnie. Uczestnicy stają przed problemem współzależności różnych opcji decyzyjnych związanych z daną tematyką, ale również zależności pomiędzy różnymi obszarami decyzyjnymi.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale! Gratulacje należą się również pozostałym zespołom szkolnym, które z oddaniem i pasją godnie reprezentowały naszą szkołę.

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Małgorzata TerleckaKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest