nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Najlepsi w województwie

21.06.2013 Andrzej Kułakowski

Spośród ponad 100 zespołów z 21 szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego biorących udział w rozgrywkach na grze symulacyjnej Marketplace, najlepszym okazał się zespół szkolny pod nazwą „FC Barcelona” złożony z uczniów ZSZ z klasy 113 w składzie: Marcin Madej, Kacper Dominek oraz Michał Miśkiewicz.

Do finału rozgrywek gry Marketplace live, który odbędzie się w dn. 26-27 czerwca 2013 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim, zakwalifikowało się pięć następujących zespołów:

 Miejsce 

 Nazwa firmy

 Łączny wynik 

Szkoła

1

FC Barcelona

76.061

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

im. T. Kościuszki w Stalowej Woli

2

FT-Future Technology

71.488

Liceum Ogólnokształcące

im. Św. Jadwigi Królowej w Błażowej

3

Lizard

67.305

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących|

im. prof.J. Groszkowskiego w Przemyślu

4

Reval

65.256

Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim

5

Tech-Planet

64.891

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1

im. Janusza Korczaka w Łańcucie

Nasi reprezentanci w dwóch 6-godzinnych rundach będę walczyć o najwyższe laury.

Warto odnotować również inne osiągnięcie naszych uczniów. W drugiej dziesiątce w ogólnej kwalifikacji rozgrywek znalazły się również dwa inne nasze zespoły szkolne, oba z Technikum budowlanego z klasy 1TB1. Są to: zespół pod nazwą „Rubik Company” w składzie Piotr Nitka, Dariusz Maziarz, Arkadiusz Mazur, Mateusz Siembida i Bartek Stój, oraz zespół pod nazwą „Enter” w składzie Sylwester Bieniek, Paweł Janiec, Wojtek Gołda, Patryk Kruk i Przemek Siudak.

Udział uczniów klasy 1TB1 i klasy 113 w rozgrywkach gry Marketplace związany jest z uczestnictwem w projekcie unijnym „Być przedsiębiorczym – nauka przez praktykę”. Uczestnikami projektu są uczniowie 21 szkół woj. podkarpackiego, w tym: 10 liceów ogólnokształcących, 8 techników oraz 3 zasadnicze szkoły zawodowe, którzy w ramach programu nauczania mają przedmiot Podstawy Przedsiębiorczości.

Naszą szkołę reprezentowało 12 zespołów szkolnych (po 6 z każdej klasy), które współzawodniczyły między sobą oraz konkurencyjnymi zespołami z pozostałych 19 szkół w województwie.

Gra Marketplace, która jest wirtualną symulacją działania przedsiębiorstwa na rynku, wiąże się z podejmowaniem wielu różnorodnych decyzji. Decyzje te są podobne do tych, jakie muszą zostać podjęte przez zarząd każdej nowo otwartej firmy. Największym wyzwaniem w grze – tak jak i w świecie rzeczywistym – jest konieczność ciągłego dokonywania wielu decyzji strategicznych i taktycznych równocześnie. Uczestnicy stają przed problemem współzależności różnych opcji decyzyjnych związanych z daną tematyką, ale również zależności pomiędzy różnymi obszarami decyzyjnymi.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale! Gratulacje należą się również pozostałym zespołom szkolnym, które z oddaniem i pasją godnie reprezentowały naszą szkołę.

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Małgorzata TerleckaKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest