nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Napisz list. Zmień życie! Dołącz do Maratonu Pisania Listów!

04.12.2019 Jakub Bożek

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w międzynarodową akcję Amnesty International ? Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w grudniu, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. (10 grudnia)  Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat.

 

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie, w samej Polsce napisaliśmy 308 974 listy!

 

Po raz czwarty maraton odbędzie również w naszej szkole. W tym roku na Maratonie Pisania Listów będziemy pisać listy w 10 sprawach, których bohaterami i bohaterkami są młodzi ludzie. Wielu z nich to odważni obrońcy i obrończynie praw człowieka, którzy domagają się lepszego życia dla siebie i swoich społeczności, którzy przeciwstawiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji.

 

Zgłoś się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego pani Moniki Kułacz lub pani Dominiki Jonaszek-Pędlowskiej i weź udział w maratonie, który odbędzie się we wtorek 10 grudnia w godzinach 9.50-11.35 w Sali Tradycji.  Pomóż nam uzbierać niezbędne fundusze na koperty i znaczki (koszt wysłania listu za granicę to ok. 5 zł) i przyłącz się do zbiórki prowadzonej przez Samorząd Uczniowski.

 

 

Słowa mają moc. Twój list może odmienić czyjeś życie!



Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest