nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Narodziłem się po to, aby nauczyć Ciebie kochać

04.05.2009 Administrator

Przedstawienie odbyło się w dwóch turach o godzinie 8.30 i 10.30. Na widowni zasiedli: Dyrekcja naszej szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji, zaproszeni goście m.in. wicestarosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, a także uczniowie naszej szkoły.

 


W przedstawieniu pod kierunkiem mgr Renaty Pachacz  wystąpiło 54 uczniów naszej szkoły. Dekoracje zostały przygotowane przez uczennice klasy I TO a także przez występujących w przedstawieniu aktorów i śpiewających. Nie brakowało humoru i dobrej zabawy a widownia zaśmiewała się do łez. Był też czas zadumy i refleksji nad sensem i znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia, a także przyjścia na świat Bożej Dzieciny.  Grę aktorów uświetniały  kolędy i pastorałki pięknie zaśpiewane przez uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości  zostały złożone  życzenia przez pana dyrektora mgr Włodzimierza Smutka i reprezentantów społeczności uczniowskiej. Przy przepięknie zaśpiewanej przez szkolny chór pieśni ? Znak pokoju? podzielono się opłatkiem.
 

Niech fragment składanych życzeń pozostanie dla nas mottem na cały 2009 rok:

Boże Dzieciątko!
– daj nam łaskę, byśmy zrozumieli, że być z Tobą to znaczy przebaczać, pracować, być dobrym – to znaczy – kochać.
– daj mądrość tym, co stoją za sterem, niech statkiem nie igrają gdy jest na głębinie, bo na tym okręcie lud pasażerem, gdy on zatonie świat zaginie.
– daj rządy co będą światu służyły, niech wreszcie odejdą precz samoluby, niech słońce zaświeci po wielkiej burzy, a kraje bezpieczne będą od zguby.
– daj ludziom zmęczonym łaskę miłości niech urazy i gorycz pokona, niech szczęście i przyjaźń w rodzinach rozgości, niech w siłę wzrasta ludzkość złączona.
– daj wszystkim ludziom na świecie, wytrwale wołającym do Ciebie, doczekać spełnionej nadziei:
głodnym daj chleba, bezdomnym? mieszkanie, bezrobotnym ?pracę, dzieciom ? rodziców kochających,
cierpiącym – ukojenie, grzesznikom – nawrócenie.
-daj przewodników nam w wierze, co będą o Tobie nie tylko mówili, ale słowem i czynem do Ciebie prowadzili.
-daj nauczycieli mądrych, sprawiedliwych, takich co światłem nam będą, nauczą prawdy i do niej prowadzić będą.
– daj ludziom mądrość co przyniesie zgodę, miłość i pokój dla świata, i by w każdym człowieku, człowiek dostrzegł brata.



Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest