nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Nasi uczniowie na Marszu Różowej Wstążki

10.10.2013 Andrzej Kułakowski

4 października 2013 roku uczniowie klas IAW i IIAW pod opieką nauczycieli Elżbiety Podgórskiej-Makieły i Lidii Harasymów uczestniczyli w Marszu Różowej Wstążki w Stalowej Woli, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dobro Powraca. Różowa Wstążka to międzynarodowy symbol  oznaczający walkę z rakiem piersi. Podstawowym badaniem wykrywającym niewyczuwalnego raka piersi jest mammografia.

Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem, dlatego kobiety po 50 roku życia powinny wykonać mammografię co 2 lata.  Kobiety  od 20 roku życia powinny przeprowadzać samobadanie piersi raz w miesiącu, po miesiączce. Po zakończeniu marszu w Miejskim Domu Kultury odbył się pokaz multimedialny dotyczący raka piersi i szyjki macicy, przygotowany przez Podkarpackie Centrum Onkologii. Uczestnicy dowiedzieli się jak wykryć nowotwór we wczesnym stadium, w jaki sposób powinno się przeprowadzać samobadanie piersi.

IMG_9350

IMG_9351Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest