nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Obóz Wojskowy 2013

20.07.2013 Andrzej Kułakowski

W dniach 9-14 lipca 2013 uczniowie klas II i III LO ólnokształcącego o edukacji wojskowej odbyli w dwóch turnusach szkolenie ogólnowojskowe na Strzelnicy Garnizonowej w Nisku. Funkcję komendanta pełnił mjr Krzysztof Szykuła, zaś opiekunami byli Anna Kielar, Iwona Szewc, Anna Blacha, Andrzej Kułakowski oraz Paweł Wtorek. Dowódcami drużyn w pierwszym turnusie byli kadeci: Kinga Dudek, Patrycja Dul, Kamil Koc, Sebastian Kopeć, a w drugim turnusie: Weronika Gąsiorek, Jagoda Wierzbicka, Patryk Jurek i Adrian Pyz.

Na obozie odbywały się zajęcia z łączności, szkolenia chemicznego OPI, OPL, MP, inżynieryjno-saperskiego, sanitarnego oraz szkolenie strzeleckie. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów z Jednostki Wojskowej w Nisku i Ligi Obrony Kraju w Stalowej Woli.

Przeprowadzone również zostały zawody użyteczno-bojowe  w następujących konkurencjach: strzelanie z kbk ak, zakładania odzieży ochronnej OP1, stawianie namiotów z pałatek oraz marszobieg na dystansie 4000 m. Po zajęciach młodzież miło spędzała czas przy ognisku.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest