nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Olimpiada Budowlana

19.04.2013 Andrzej Kułakowski

W dniach  12-13  kwietnia 2013 r. odbył się Finał Centralny XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Organizatorem naukowym XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Gospodarzem Finału Centralnego był Zespół Szkół Budowlanych w Nowym Sączu wraz z firmą Fakro.

Prestiżowy konkurs  znajduje się w elitarnym gronie 40 ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, zapisanych w rejestrze Ministerstwa Edukacji Narodowej, zwalniających laureatów i finalistów Olimpiady z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – uznając osiągnięty wynik, jako równoznaczny z uzyskaniem oceny celującej z egzaminu. Ze względu na cele Olimpiady, którymi są odpowiednie przygotowanie zawodowe młodzieży oraz promocja zawodów branży budowlanej, a także mając na względzie uznanie środowiska budowlanego dla jej wysokiego poziomu, kolejni ministrowie odpowiedzialni za sprawy budownictwa i gospodarki mieszkaniowej od lat wspierają tę inicjatywę.

Po długiej drodze eliminacji w kolejnych etapach najlepszych 82 uczniów  z 49 szkół  w Polsce przystąpiło do zawodów centralnych, zmagając się w trzech częściach z zadaniami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową z zakresu budownictwa. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy IV TB1 Tomasz Wolak, który uzyskał tytuł uczestnika. Gratulujemy.


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest