nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Orszak Trzech Króli

08.01.2014 Administrator

Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli, to czas, gdy od kilku już lat w Polsce, urządza się barwne korowody połączone z jasełkami. W tym roku zawitały one do ponad 180 miejscowości w naszym kraju, w tym do Stalowej Woli. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, a ludzi biorących w nich udział ciągle przybywa. W stalowowolskim orszaku wzięło udział kilka tysięcy osób.


Głównym organizatorem były katolickie gimnazjum i liceum ogólnokształcące. My zaś jako społeczność ZSP Nr 2, chętnie i aktywnie włączyliśmy się w jego przebieg. Trasa marszu wiodła od kościoła Opatrzności Bożej do klasztoru ojców Kapucynów. W jej trakcie odgrywano poszczególne sceny jasełkowe. Nam przypadła do zorganizowania przedostatnia inscenizacja – „walka dobra ze złem”. Kilkudziesięciu uczniów wcieliło się więc w role aniołów i diabłów, by w pełen ekspresji sposób zobrazować fakt, iż dobro zawsze zwycięża. Oprócz aktorów wielkie słowa uznania należą się tym, którzy pomogli w przygotowaniu sceny oraz uszyciu kostiumów – nauczycieli i uczennic Technikum technologii odzieży.

Aneta Łój, Bogusław Łój, Renata Pachacz.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest