nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI!

23.03.2018 Mateusz Małys

informacja-1075

W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.Równowartość jednego Twojego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce. Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.

 

Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

 

We wtorek i w środę (27 i 28 marca) na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej pedagog szkolna wraz z harcerkami z 7SDH „Brzozowina” będą zbierały datki na pomoc dla dzieci w Afryce. Kwota, o którą prosimy, to równowartość pączka, którego w czasie Wielkiego Postu można sobie odmówić.

 

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję!!!


Kurs obsługi sprzętu geodezyjnego

22.03.2018 Elżbieta Zawisza

www.dreamsart.pl

W gablocie obok planu lekcji wywieszono listę osób zakwalifikowanych do kursu obsługi sprzętu geodezyjnego w ramach projektu „Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców”. 

Prosimy o potwierdzanie udziału w kursie u p. M. Marca, który przygotowuje harmonogramy zajęć dla poszczególnych grup.


Grupa Filmowa Tadek na okładce magazynu „Nasz Czas”

21.03.2018 Mateusz Małys

naszczas_-2_2018_okladka

Marcowe wydanie Magazynu Nadsańskiego „Nasz Czas” przynosi wiele ciekawych informacji dotyczących historii regionu nadsańskiego. A na okładce czasopisma znaleźć można fotografię przedstawiającą uczniów zrzeszonych w Grupie Filmowej Tadek, wykonaną podczas „X Obchodów Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu”, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli – 24 stycznia 2018 roku. Uczniowie naszej Szkoły przygotowali na tę uroczystość film pt. „Słów tory już nie usłyszysz… Niemiecki obóz pracy dla Żydów w Stalowej Woli”.

 
czytaj więcej


Szkolne obchody Światowego Dnia Konsumenta

21.03.2018 Mateusz Małys

swiatowy_dzien_konsumenta_2018j_003

W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Konsumenta w dn. 19.03.2018 r. uczniowie klas 3TGO, 2TBG i 2TLM wraz z nauczycielami wzięli udział w corocznym spotkaniu z powiatowym rzecznikiem konsumentów. W tym roku nasze zaproszenie przyjął radca prawny p. Andrzej Ziarek, pełniący w zastępstwie obowiązki powiatowego rzecznika konsumentów.

 
czytaj więcej


Laureaci VII Szkolnego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej 

21.03.2018 Mateusz Małys

szkolny_konkurs-wiedzy_konsumenckiej_001

Z przyjemnością informujemy, że laureatami VII Szkolnego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej w dn. 19.03.2018r. zostali:

 

Aleksandra Wojewoda z klasy 2TBG – I miejsce,

Sylwia Pudełko z klasy 3TGO – II miejsce,

Adam Zipser z klasy 2TLM – III miejsce

oraz Kacper Zakrzewski, kl. 2TBG – IV miejsce.

 
czytaj więcej


Kraków Stanisława Wyspiańskiego

19.03.2018 Jakub Bożek

21769289_1652031114889788_814861494_o

22 lutego odbyła się wycieczka do Krakowa, której głównym celem było zwiedzenie wystawy,, Wyspiański” w Muzeum Narodowym. Wyjazd był także doskonałą okazją do upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a także do odwiedzenia Wawelskiego Wzgórza, na którym został usytuowany pomnik patrona szkoły – Tadeusza Kościuszki.

 
czytaj więcej


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

16.03.2018 Jakub Bożek

plakat

 Dnia 15.03.2018r po raz drugi w naszej szkole odbył się Międzynarodowy  Konkurs  „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 34 uczniów z liceum i technikum  w dwóch kategoriach: Junior i Student. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były  ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res  i obowiązują we wszystkich krajach,; czyli ta sama data, ta sama godzina i te same zadania na całym świecie.

 
czytaj więcej


Obchody Święta Liczby Pi

16.03.2018 Jakub Bożek

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najbardziej znanym przybliżeniem liczby π jest 3,14. W Stanach Zjednoczonych format zapisu daty to miesiąc – dzień – rok, stąd od 1988 roku w dniu 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby π.

 

W tym roku po raz piąty włączyliśmy się w obchody tego święta. Z tej okazji w auli szkoły odbył się V Szkolny Quiz Matematyczny z okazji Światowego Dnia Liczby π, który od zeszłego roku ma formę dwuetapową.

 
czytaj więcej


Etap szkolny – XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

15.03.2018 Mateusz Małys

1504529090_okwb18

13 marca 2018 roku w auli naszej szkoły odbył się etap szkolny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. 50 uczniów zmagało się z testem konkursowym zawierającym 45 pytań z Księgi Psalmów, Listu św. Pawła do Galatów i Listu św. Pawła do Filipian wraz z odnośnikami, przypisami, komentarzami i wyjaśnieniami pojęć.

 
czytaj więcej


Rekolekcje wielkopostne – „Bóg jest Miłością”

13.03.2018 Jakub Bożek

rekolekcje800x445

W dniach 14-16 marca przeżywać będziemy szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Bóg jest Miłością”.
Ze względów organizacyjnych wszyscy uczniowie zostaną podzieleni na 2 grupy i uczestniczą w zajęciach rekolekcyjnych według planu swojej grupy:

czytaj więcejKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest