nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Plenerowa lekcja muzealna

26.10.2009 Administrator

W nietypowy i ciekawy sposób uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wystawą Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, zlokalizowaną w pobliżu pomnika Eugeniusza Kwiatkowskiego. Słuchając bardzo interesującego i szczegółowego komentarza pracownika Muzeum Regionalnego, historyka Krzysztofa Adamka i oglądając unikatowe zdjęcia okupacyjnych lat Stalowej Woli, poznawali brunatną rzeczywistość tego okresu.


Poszerzali swoją wiedzę z zakresu historii Małej Ojczyzny. Poznawali życie codzienne mieszkańców, działalność ruchu oporu, funkcjonowania tajnego nauczania, przebieg walki zbrojnej w regionie dolnego Sanu. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała opowieści o tragicznych losach narodu polskiego ujętej z perspektywy okupacji w Stalowej Woli i jej najbliższej okolicy. Lekcję zorganizowała mgr Anna Ryzak. Opiekę nad młodzieżą sprawowali również  mgr Iwona Szewc i mgr Jan Muniak.

 

 

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest