nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Podróż w świat finansów

17.10.2018 Andrzej Kułakowski

W dniu 11 października 2018 roku klasa 1TP wraz z nauczycielami p. Justyną Czech oraz  p. Rafałem Sroczyńskim, odwiedziła Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. Celem wycieczki była popularyzacja wiedzy z dziedziny ekonomii oraz historii pieniądza, a także przybliżenie w atrakcyjny sposób zagadnień związanych z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej.

 

Centrum Pieniądza skupia się również na zaprezentowaniu, jaką rolę pełnił pieniądz na przestrzeni dziejów. Przedstawia również historię powstania i funkcjonowania systemu bankowego i bankowości centralnej. Można tu się dowiedzieć,  w jaki sposób banki komercyjne przyczyniają się do kreacji pieniądza, a także jak bank centralny kontroluje podaż pieniądza w gospodarce.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Warszawskie Przedmieście, gdzie zwiedzili największy zabytkowy pałac w Warszawie, czyli monumentalny gmach Pałacu Prezydenckiego. Kolejnym punktem wycieczki był spacer w kierunku Zamku Królewskiego, który od XVI wieku był siedzibą władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu.

 

Wycieczka była bardzo udana, a Warszawska Starówka zapisała się w naszej pamięci jako niezwykle piękna podczas złotej, polskiej jesieni.

 

Opracowanie:         Justyna Czech

Zdjęcia:                   Rafał Sroczyński

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest