nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Powiatowe eliminacje 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

24.04.2013 Andrzej Kułakowski

W dn. 4. kwietnia 2013 r. uczennica naszej szkoły Weronika Tomczyk z kl. III TBO wzięła udział w powiatowych eliminacjach 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

Konkurs prowadzony był w formie czterech odrębnych turniejów:

– turnieju recytatorskiego,
– turnieju „Wywiedzione ze słowa”,
– turnieju teatrów jednego aktora,
– turnieju poezji śpiewanej.

Weronika, wraz z towarzyszącym jej zespołem „VERNI” w składzie: Weronika Wójcik z kl. I TB2 – perkusja, Jakub Molawka z kl. I TB2 – gitara akustyczna, Maciej Sobiło z kl. I TB1 – akordeon reprezentowała szkołę w turnieju poezji śpiewanej. Do konkursu uczniów przygotowała p. Małgorzata Chojnacka – Szempruch.
Repertuar obejmował 2 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany – był to wiersz Agnieszki Osieckiej Tego listu nie wyślę. Po brawurowym wykonaniu Miasteczka cud autorstwa Agnieszki Osieckiej i piosenki Jacques’a Brela Port Amsterdam Weronika uzyskała nominację do rejonowego etapu konkursu, który odbył się 10. kwietnia 2013 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Weronika wspaniale się zaprezentowała i zyskała uznanie Komisji, która zwróciła również uwagę na bogate instrumentarium zespołu.
Gratulujemy Weronice i nowo powstałemu zespołowi „VERNI”, życzymy dalszych sukcesów.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest