nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Śladami Insurekcji Warszawskiej

12.05.2013 Andrzej Kułakowski

18 kwietnia 2013r. w 219 rocznicę Insurekcji Warszawskiej- zrywu powstańczego ludności Warszawy, będącego elementem Powstania Kościuszkowskiego uczniopwie klas LO o edukacji wojskowej brali udział w okolicznościowej grze miejskiej „ Śladami Insurekcji Warszawskiej”. Celem gry było zapoznanie uczestników z przebiegiem oraz miejscami związanymi z Insurekcją Kościuszkowską. Założenie do gry było następujace:


Jesteś tajnym wysłannikiem Tadeusza Kościuszki. Masz za zadanie dotrzeć do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego,który się waha co do poparcia powstania i przekazać mu informację na temat skali działania powstańców i wydarzeniach,które już się rozegrały.  Wszystko po to,żeby dostarczyć Królowi Jego Wysokości aktualnej i rzetelnej informacji. Żeby dotrzeć przed oblicze króla,niezbędne jest hasło, którego poszczególne elementy zostaną przekazane uczestnikom na trasie.
Zmagania rozpoczęły się przy pomniku Tadeusza Kościuszki na Placu za Żelazną Bramą. Drużyny miały za zadanie: toczenie armatniej kuli po wyznaczonym torze,odgadnięcie inicjałów umieszczonych na awersie monety,dostarczenie tajnej depeszy zagadkowej postaci do wskazanego punktu, z 10 portretów różnych osobistości wybrać odpowiednie , dotyczące epoki i wydarzeń, z różnych przedmiotówdo użytku codziennego z XVIII wieku wybrać ten,który kojarzy się z Kilińskim, wystukać rytm podanej pieśni na bembenku, odpowiedzieć na pytania zadane przez punktowych na kazdym z etapów.Na starcie każda z drużyn otrzymała mapy, arkusze gry,listę zadań.Po wykonaniu zadań uczniowie otrzymali cenne nagrody.
W drugim dniu pobytu w stolicy młodzież pod opieką nauczycieli:Anny Blachy, Iwony Szewc i Anny Kielar zwiedziła Stare Miasto, Muzeum Wojska Polskiego,obserwowała zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Na zaproszenie posłanki na Sejm Renaty Butryn młodzież uczestniczyła w obradach Sejmu.Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest