nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Śladami sztuki renesansowej Krakowa i Wieliczki

31.10.2018 Andrzej Kułakowski

W dniu 25 października 2018 r. uczniowie z klas 1TB, 1TC i 3AW wraz z Panem Dyrektorem T. Sekulskim oraz nauczycielami J. Czech, A. Świetlińską i Ks. M. Polakiem odbyli wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

 

Celem wycieczki krajoznawczej była popularyzacja wiedzy z zakresu historii, geografii i religioznawstwa. Zwiedzono Kopalnię  Soli w Wieliczce w tym Kaplicę Św. Kingi wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Centrum Św. Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się” w Krakowie. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Rynku Głównym. Odświeżyliśmy ponownie zabytki sztuki renesansowej: Kościół Mariacki, Akademię Krakowską, Sukiennice, wytwórczość cechów rzemieślników krakowskich.

 

Wycieczka była udana, a Wieliczka i Kraków zapisały się w naszej pamięci jako niezwykłe miejsca, zabytki w dziejach polskiej historii.

 

Opracowanie:  A. Świetlińska

Zdjęcia:    J. Czech, Ks. M. Polak

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest