nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Spacer po parku

05.04.2014 Administrator

Uczniowie klas 1 TC i 2 TEC ( technik cyfrowych procesów graficznych i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ) uczestniczyli w wyciecze do Parku Charzewickiego. Opiekunami i organizatorami byli Piotr Burszta i Artur Wróblewski.

Cel był jasny : pokazać młodzieży jego piękno i zebrać pomysły na jego rewitalizację. Jak wiadomo przywrócenie piękna parku leży na sercu Prezydentowi Miasta Stalowa Wola i Polskiemu Klubowi Ekologicznemu.

 Park podworski w Charzewicach, największy i najstarszy park w mieście, położony na północnych obrzeżach Stalowej Woli o powierzchni 13,5 ha, założony przez ród Lubomirskich w XVIII wieku.

Charzewice i Rozwadów od pierwszej połowy XVIII wieku do wybuchu II wojny światowej były siedzibą rodową książąt Lubomirskich linii rzeszowsko – rozwadowskiej. Z tego okresu zachował się rozległy podworski park z zachowanym starodrzewem w Charzewicach, a w nim kilka zabudowań podworskich.

Park zaaranżowany w stylu romantycznym, z rzeczką i wysepką na niej. Pełen przeróżnych starych i rzadkich gatunków drzew i krzewów, iglastych i liściastych, sprowadzonych z dalekich krajów. Do parku przylegały niegdyś ogrody ze szklarniami, w których były uprawiane nawet owoce południowe.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest