nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Spotkanie Wigilijne

06.01.2014 Administrator

22 grudnia, na placu obok kościoła św. Floriana w Stalowej Woli, odbyło się Spotkanie Wigilijne. Był to czas, gdy jako wspólnota tutejszej parafii oraz  wspólnota uczniów i nauczycieli naszej szkoły, mogliśmy zasiąść do wigilijnego stołu, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia, a także wspólnie pośpiewać kolędy. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania biblijnego fragmentu o Narodzeniu Jezusa oraz od poświęcenia opłatków.


Następnie pełni życzliwości i dobroci, wszyscy składali sobie świąteczne życzenia, łamiąc się chlebem. Później, jak na prawdziwą wieczerzę wigilijną przystało, nie mogło zabraknąć też strawy dla ciała. Był więc tradycyjny barszcz z uszkami i kapusta z grochem. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek – ciasto oraz herbata, przygotowane przez naszych uczniów.  Na koniec nastąpiło wspólne kolędowanie oraz rozdanie świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących mieszkańców parafii. One również przygotowane zostały przez społeczność szkolną. I Wigilijne Spotkanie Parafialne zorganizował ks. Wiesław Marszałek przy pomocy i współpracy dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli, Parafialnego Oddziału Caritas oraz OSP z Charzewic. Dziękujemy także zespołowi Verni oraz młodzieży uświetniającej swoim śpiewem całość spotkania.

no images were foundKlub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest