nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Spotkanie z nauczycielem akademickim w ramach projektu Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne.

27.09.2012 Administrator

W ramach projektu zajęcia prowadzone są w 5 grupach dla uczniów klas III LO i III Technikum (ogółem 75 uczniów), w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych (zajęcia wyrównawcze z matematyki). Wymiar zajęć to 2 godziny tygodniowo x 24 tygodnie x 3 lata szkolne.


Wszyscy uczniowie otrzymali materiały promocyjne, pomoce dydaktyczne oraz autorskie zbiory zadań ?MATURA 2012/2013?. Oprócz wymienionych form wsparcia w ramach projektu uczniowie uczestniczą w cyklicznych zajęciach: „SPOTKANIA ZE ŚWIATEM NAUKI”, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W dniach 13 i 14 września  2012 roku uczniowie biorący udział w projekcie, uczestniczyli w zajęciach:
„Rozwiązywanie zadań maturalnych ze statystyki w programie STATISTICA”, dzięki którym nasi uczniowie łamali stereotypy dotyczące rozumienia zagadnień matematycznych oraz przekonanie, że nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka należy do czynności trudnych i wymagających niezwykłego skupienia.  Zajęcia jak zawsze poprowadził profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Jacek Chudziak.

Kilka słów o programie:

STATISTICA to zintegrowany pakiet oprogramowania statystycznego i analitycznego. Daje on szeroki wybór procedur analizy i zarządzania danymi, zapewnia także wizualizację wyników analizy oraz generowanie raportów. Środowisko pracy posiada łatwy dostęp do głównych funkcji, można je również dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań. Produkty STATISTICA umożliwiają zarządzanie wielkimi zbiorami danych oraz interaktywne narzędzia tworzenia zapytań do baz danych i szeroki zakres opcji importu oraz eksportu danych i wyników.

                                             

 


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest