nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Archiwum

Spotkanie z nauczycielem akademickim w ramach projektu Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne.

27.09.2012 Administrator

W ramach projektu zajęcia prowadzone są w 5 grupach dla uczniów klas III LO i III Technikum (ogółem 75 uczniów), w zakresie podniesienia poziomu wiedzy uczniów słabych (zajęcia wyrównawcze z matematyki). Wymiar zajęć to 2 godziny tygodniowo x 24 tygodnie x 3 lata szkolne.


Wszyscy uczniowie otrzymali materiały promocyjne, pomoce dydaktyczne oraz autorskie zbiory zadań ?MATURA 2012/2013?. Oprócz wymienionych form wsparcia w ramach projektu uczniowie uczestniczą w cyklicznych zajęciach: „SPOTKANIA ZE ŚWIATEM NAUKI”, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W dniach 13 i 14 września  2012 roku uczniowie biorący udział w projekcie, uczestniczyli w zajęciach:
„Rozwiązywanie zadań maturalnych ze statystyki w programie STATISTICA”, dzięki którym nasi uczniowie łamali stereotypy dotyczące rozumienia zagadnień matematycznych oraz przekonanie, że nauka przedmiotów ścisłych takich jak matematyka należy do czynności trudnych i wymagających niezwykłego skupienia.  Zajęcia jak zawsze poprowadził profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Jacek Chudziak.

Kilka słów o programie:

STATISTICA to zintegrowany pakiet oprogramowania statystycznego i analitycznego. Daje on szeroki wybór procedur analizy i zarządzania danymi, zapewnia także wizualizację wyników analizy oraz generowanie raportów. Środowisko pracy posiada łatwy dostęp do głównych funkcji, można je również dostosować do indywidualnych potrzeb i upodobań. Produkty STATISTICA umożliwiają zarządzanie wielkimi zbiorami danych oraz interaktywne narzędzia tworzenia zapytań do baz danych i szeroki zakres opcji importu oraz eksportu danych i wyników.

                                             

 


Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest