nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Sukces naszych uczniów w Giżycku

26.08.2013 Andrzej Kułakowski

DSC_0382

            W dniach 22- 25. 08. 2013 roku  w Wilkasach k/Giżycka – Orzysz odbyły się XIX Mistrzostwa Sportowo – Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.  W zawodach wzięło udział 24 zespołów (17 męskich i 7 żeńskich). Podkarpacki Zarząd Wojewódzki LOK  Rzeszów reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli w składzie:

– zespół żeński

Agata Bartman – absolwentka  ZSP Nr 2 Stalowej Woli
Katarzyna Kuryś – (kl. III AW)
Ewa Sobiło – (kl. IIIAW)
Katarzyna Kargol  – (kl. IIAW)
Aleksandra Krzysztoń –  Janów Lubelski

– zespół męski

Krzysztof  Żak– absolwent ZSP Nr 2 Stalowej Woli
Tomasz Młynarski –  absolwent ZSP Nr 2 Stalowej Woli
Piotr  Wołoszyn – absolwent ZSP Nr 2 Stalowej Woli
Arkadiusz Kata  absolwent ZSP Nr 2 Stalowej Woli
Bartłomiej Chmura – (kl. IIIAW)

 XIX  Mistrzostwa Sportowo – Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej odbywały się w dwóch etapach i następujących  konkurencjach sportowych tj.:

I etap zawodów polegał na pokonaniu przez zespół trasy i zaliczeniu 7 punktów kontrolnych, w tym:

– ośrodek sprawności fizycznej OSF w tym punkcie  kontrolnym było 11 przeszkód do pokonania
– strzelanie sportowe karabinek kbks (do celu ukazującego się na dystansie 75m cel Nr 1 figura bojowa 23 i odległość 100m cel Nr2 figura bojowa Nr 30) postawa strzelecka leżąc,
– konkurencja strażacka- rozwijanie linii gaśniczej( donieść motopompę do zbiornika wody i uruchomić ją, połączyć 3 odcinki węży W- 52 i trafić strumieniem wody tarczę ruchomą),
– pokonanie przeszkody terenowej (pokonanie dziesięciometrowej przeszkody terenowej rozwieszonej pomiędzy drzewami na linie stalowej na której zawieszono liny pomocnicze zakończone pętlą (otwór na stopę),
– ładowanie magazynka leżąc na czas ( po prawnym załadowaniu amunicją szkolna magazynka łukowego w ilości 30 szt. pozycji leżąc przez każdego zawodnika  podpięciu go do karabinka kbk AK a następnie pokonanie 20m odcinka terenu czołgając się i przyjęciu postawy strzeleckiej klęcząc,
– wykonanie stanowiska ogniowego do pozycji leżąc i rzut granatem ( zespół wykonuje poprawnie stanowisko ogniowe o wymiarach 170x60x30 w czasie 5 min za pomocą łopatek piechoty,  a następnie każdy zawodnik zajmuje to stanowisko i wykonuje  rzut granatem ręcznym F 1na odległość),
– pokonanie przeszkody terenowej quadem – pokonanie jak najdłuższej odległości na wyznaczonym odcinku terenu (pomiędzy pachołkami) a pozostali zawodnicy wykonują zwis na drążku, zawodnik quadem pokonuje teren do odpadnięcia ostatniego zawodnika z drążka.

 II etap zawodów polegał na pokonaniu przez zespół marszobiegiem trasy o długości 15 km w jak najkrótszym czasie i zaliczeniu 6 punktów kontrolnych tj.

 – strzelanie sportowe karabinek kbks z ruchomego podłoża – do celu ukazującego się na dystansie 50 m figura bojowa 23 postawa strzelecka leżąc,
– transport amunicji na polu walki na odcinku 20m czołganiem na boku (skrzynki amunicji o wadze 15 kg),
– konkurencja medyczna transport rannego na desce ratowniczej – przetransportowanie rannego od punktu startu do punktu medycznego na odcinku 200m po wyznaczonej trasie w terenie,
– pokonanie przeszkody wodnej po linie – pokonanie przeszkody wodnej nad zbiornikiem bagiennym z wykorzystaniem liny rozwieszonej pomiędzy brzegami, most komandoski pokonanie odcinka 15m na wysokości 10m przy użyciu 2 lin rozwieszonych między drzewami równolegle: lina A  8m lina B na wysokości 10m – założenie uprzęży wejście po drabinie sznurowej i pokonuje trasę po linie A trzymając się rękoma liny B,
– konkurencja wodna – pokonanie łodzią saperską na wiosłach a potem wpław ( zawodnicy wkładają  kapoki i wbiegają do łodzi saperskiej i płyną na wiosłach 500m slalomem do pomostu, tam zakładają płetwy i desantują się z łodzi płyną odcinek 100m do brzegu przekraczając linię mety.

 W klasyfikacji  końcowej zespołów męskich w XIX Mistrzostwach  Sportowo – Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Nagrodę Ministra Obrony Narodowej:

I miejsce zajął  – Podkarpacki ZW LOK
II miejsce zajął –  SAS Janów Lubelski
III miejsce zajął – OSP Grabie Stare

 W klasyfikacji zespołów żeńskich:

I miejsce zajął  – Podkarpacki ZW LOK
II miejsce zajął  – UKS Viktoria Białystok
II miejsce zajął  – LOK Chrzanów

Udział w zawodach poprzedzony był  dwutygodniowym zgrupowaniem na Tarnobrzeskich obiektach LOK. Odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do zawodów oraz opiekunami byli Krzysztof Szykuła i Krzysztof Gronek.

 



Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ DO NOWYCH WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! ♦ ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ DO NOWYCH WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! ♦ ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ DO NOWYCH WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! ♦ ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ DO NOWYCH WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!


 

  CTWA I KLIMATYZACJI

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest