nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

Strona Główna

Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu – World Fairtrade Challenge 2018

12.05.2018 Andrzej Kułakowski

W dn. 11.05.2018 r.  nasza szkoła wzięła udział w kampanii Społeczności Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu – World Fairtrade Challenge 2018. W jej ramach uczniowie klas 3TB, 3Z13 i 2TL na zajęciach z przedmiotu działalność gospodarcza uczestniczyli w lekcji poprowadzonej przez naucz. Małgorzatę Terlecką na temat Sprawiedliwego Handlu i jego wpływu na najuboższych rolników i pracowników najemnych krajów rozwijających.  O tym, jak działa Fairtrade  można było się dowiedzieć również z plakatów i ulotek rozwieszonych na korytarzu szkoły i w klasopracowni podstaw przedsiębiorczości.

 

FAIRTRADE  to międzynarodowy znak certyfikacyjny, którym oznaczane są produkty wyprodukowane z poszanowaniem standardów społecznych i ekologicznych. Robiąc codzienne zakupy, wybierając produkty ze znakiem FAIRTRADE takie jak kawa, herbata czy kakao, mamy pewność, że przy ich produkcji spełnione zostały kryteria zapewniające producentom bezpieczne i sprawiedliwe ich wytwarzanie oraz godziwą zapłatę.  Są to produkty pochodzące z upraw bez GMO, gdyż wytyczne i standardy środowiskowe FAIRTRADE zabraniają rolnikom  uprawiania genetycznie modyfikowanych roślin.

 

Udział w kampanii jest efektem współpracy naszej szkoły z Fundacją „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska.

 

Dodatkowe informacje:

http://www.fairtrade.org.pl/

https://www.fairtradechallenge.org

 Klub osmiu_logo
kampania_drugiezycie
ulotka promocyjna szkoły
 

lisc debu targi
jubileusz budowlanki kariera
swieto_saperów przysiega
spartakiada przysiega_stw
chrzest